W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

O przyszłości szpitali

Starostowie z czterech powiatów spotkali się, by rozmawiać o przyszłości szpitali. Zaproszenie na spotkanie przyjął także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

1 kwietnia w gabinecie starosty powiatu mieleckiego Zbigniewa Tymuły zebrali się gospodarze czterech powiatów: jasielskiego, sanockiego, stalowowolskiego i mieleckiego. W posiedzeniu, na które zaproszono marszałka województwa Władysława Ortyla, uczestniczyli także dyrektorzy powiatowych szpitali.

Tematem spotkania samorządowców była sytuacja publicznej służby zdrowia, nad którą starostowie z całego województwa debatowali już w styczniu podczas konwentu powiatów w Mielcu. Mówiono wówczas o racjonalizacji sieci szpitali.

– Szpital to oczko w głowie każdego starosty. Jest to bardzo ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Powiat jasielski, mielecki, stalowowolski i sanocki są na podobnym poziomie budżetowym i jeżeli chodzi o ilości oddziałów, dlatego chcemy działać wspólnie poprzez wymianę doświadczeń, poglądów i wzajemnego doradztwa.

Będziemy dalej się spotykać, aby nasze szpitale modernizować oraz zapewnić lepsze ich funkcjonowanie – powiedział starosta mielecki Zbigniew Tymuła.

Marszałek Władysław Ortyl przybliżył planowane działania zarządu województwa, które mają usprawnić działalność podległych placówek zdrowotnych. Z kolei starostowie przedstawiali swoje propozycje wprowadzania nowych rozwiązań i zmian rozwojowych.  

 

352611606

 

871388956

 

1084908726

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa