W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W związku z ciągle obowiązującym w naszym kraju stanem epidemicznym i wynikającymi z niego obostrzeniami, podobnie jak przed rokiem zbliżające się obchody Święta Konstytucji 3 Maja będą zarówno w Mielcu jak i w całej Polsce znacznie ograniczone.

W poniedziałek 3 maja w Bazylice Mniejszej Parafii św. Mateusza Ewangelisty w o godzinie 9.30. zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę  Może w niej wziąć udział ograniczona liczba wiernych i dlatego wszyscy będą mogli skorzystać z transmisji online realizowanej przez parafię.

Ponownie nie będzie tradycyjnej uroczystości przed Pomnikiem Wolności. Składanie wiązanek kwiatów i wieńców nie będzie miało charakteru zorganizowanego. Każdy będzie mógł tego dokonać w dowolnie przez siebie wybranym czasie.

W przypadające na dzień 2 maja (niedziela) Święto Flagi o godzinie 12.00 na maszt przed Domem Kultury SCK uroczyście przy dźwiękach hymnu narodowego wykonywanego przez Mielecką Orkiestrę Dętą wciągnięta zostanie biało-czerwona flaga.

Program działań Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu związanych z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja  przedstawia się następująco:

1 maja

  • Zwiastun sztuki teatralnej pt. „3 Maja” zrealizowanej przez aktorów mieleckich teatrów amatorskich. Miejsce: kanał SCK w Mielcu na portalu YouTube (MHR SCK Pałacyk Oborskich).

3 maja

  • Muzyczna majówka. Koncert plenerowy o godz. 17.00 (DK SCK w Mielcu). W koncercie wystąpią m.in. Mielecka Orkiestra Dęta + Towarzystwo Śpiewacze Melodia oraz zespoły instrumentalne PSM I i II st.
  • Film edukacyjny Konstytucja 3 Maja w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Profil Facebook MBP SCK w Mielcu i kanał YouTube SCK w Mielcu. Emisja 3 maja 2021 godzina 12.00.

Dodatkowo:

  • Warsztaty kotylionowe. Film w formie warsztatów samodzielnego wykonywania kotylionów, opowieść o kotylionach: skąd się wzięła tradycja wykonywania kotylionów, jakie są zasady ich tworzenia. Emisja 24.04.2021 godzina 12.00 profil Facebook MBP SCK w Mielcu.
  • Śpiewnik „Wiwat wielki Kołłątaj” zawierający teksty pieśni patriotycznych, ilustrowany pracami najmłodszych mieszkańców Mielca. Śpiewnik dostępny w wersji drukowanej oraz elektronicznej do pobrania ze strony SCK. (Działanie DK SCK w Mielcu)
  • Wystawa w holu MBP SCK Konstytucja 3 MajaSztuka, słowo, twórcy. Czas trwania: maj 2021.
  • Wystawa plenerowa pt. „Witaj Majowa Jutrzenko” (MHR SCK Pałacyk Oborskich)
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa