W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Obchody Święta Niepodległości w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Mielczanie uczestniczyli w uroczystościach 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Wczorajsze oficjalne uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, odprawianej jak co roku w Bazylice Mniejszej p/w Świętego Mateusza. Bezpośrednio po niej przedstawiciele mieleckich samorządów złożyli wieńce i kwiaty oraz zapalili znicze pod tablicami katyńskimi.
Później wszyscy uczestnicy patriotycznej manifestacji przeszli w barwnym pochodzie pod Pomnik Wolności, gdzie odbyła się okolicznościowa inscenizacja historyczna z udziałem postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego.

W imieniu wszystkich mieszkańców miasta i powiatu mieleckiego wieniec z kwiatami w hołdzie wszystkim poległym w walce za wolną i niepodległą Polskę złożyli Państwo Krzemińscy (Super Rodzinka wyłoniona w konkursie podczas pikniku „Grunt to Rodzinka 2019”). 

Następnie Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan razem ze Starostą Powiatu Mieleckiego Stanisławem Lonczakiem po raz pierwszy w Mielcu zapalili przed pomnikiem Ogień Niepodległości. Uroczystości pod pomnikiem zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, a chwilę później parada sztandarów.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa