W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Odbyła się konferencja dotycząca alkoholowego zespołu płodowego [FOTO]

Konferencja „FASD w perspektywie medycznej, psychologicznej i edukacyjnej” odbyła się wczoraj w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych w dawnym budynku AGH przy ul. Skłodowskiej-Curie 4 w Mielcu.

Spotkanie zrealizowano w ramach miejskiego zadania publicznego pt. „Zorganizowanie i przeprowadzenie na terenie Gminy Miejskiej Mielec kampanii informacyjno – edukacyjnej dotyczącej Alkoholowego Zespołu Płodowego (FAS/FASD). Udział w spotkaniu wzięli nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego kl. I-III a także pedagodzy i psychologowie.

Prezydent miasta Mielca Jacek Wiśniewski zaprosił do udziału w tej ważnej społecznie inicjatywie, jaką jest rozpowszechnianie wiedzy o Płodowym Zespole Alkoholowym.

Głównymi zagadnieniami omawianymi na konferencji było:
• FAS/FASD: teoretyczne aspekty Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) oraz Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD).
• Perspektywa medyczna. Projekty diagnostyczne w Polsce
• Portret psychologiczny i funkcjonowanie dziecka z zespołem FAS
• Zaburzenia pierwotne i wtórne w FAS – zapobieganie zaburzeniom
wtórnym.

W ramach kampanii zaplanowano również  Warsztat dla psychologów i pedagogów „Wsparcie terapeutyczne i edukacyjne oraz systemowe dzieci z FAS/FASD”

Oba przedsięwzięcia poprowadziła dr n. med. Małgorzata Klecka – psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk medycznych, specjalność psychiatria dziecięca. Autorka programów edukacyjno-terapeutycznych dla rodziców i dzieci (w tym programu „Fastryga” – specyficznego systemu pomocy dla osób z FAS (zespół zaburzeń występujących u dzieci, które zetknęły się z alkoholem w życiu płodowym). Autorka książki “FAScynujące dzieci” oraz innych książek i wielu publikacji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa