W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Oddano do użytku system alarmowania ludności [FOTO,VIDEO]

Zakończyła się warta 3,7 miliona złotych inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Dziś (31 stycznia) odbył się jej oficjalny odbiór.

W ramach nowoczesnego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności na terenie powiatu mieleckiego zakupiono i zamontowano 109 syren, 10 central alarmowych, dwie powiatowe centrale alarmowe (jedna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  i jedna w Wydziale Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym) i jedną centralę mobilną. Uroczysty odbiór inwestycji zorganizowano na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na jednym z masztów oświetleniowych mieści się część systemowej instalacji i syrena alarmowa.  

Udział w spotkaniu wzięli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Wiceprezydent Miasta Mielca Adriana Miłoś oraz wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele gmin powiatu: Stanisław Mieszkowski, Sławomir Sidur, Jan Nowak, Cyprian Śliwa, Robert Pluta, Józef Rybiński, Kazimierz Nowak i Michał Deptuła. Na odbiorze pojawili się także przedstawiciele wykonawcy z firmy Jarexs Sp. z o.o., przedstawiciele służb mundurowych, urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Mielcu, radni Rady Powiatu Mieleckiego oraz dziennikarze lokalnych mediów.  

Dyrektor Oddziału Zabezpieczeń Elektronicznych i Teleinformatycznych z firmy Jarexs Sp. z o.o. Dariusz Zmaczyński w krótkiej prezentacji przedstawił specyfikę działania oddawanego do użytku systemu.

Struktura systemu składa się z autonomicznych węzłów powiatowego, gminnych, Państwowej Straży Pożarnej o dowolnych konfiguracjach. System pracuje ze stanowiska kierowania Obrony Cywilnej  oraz Państwowej Straży Pożarnej, a także jest zintegrowany z centralami gmin powiatu mieleckiego i miasta Mielca. Zapewnia przekazywanie sygnałów dźwiękowych i komunikatów głosowych dla ludności w razie wystąpienia na terenie powiatu zagrożeniach wywołanych przyczynami naturalnymi (klęski żywiołowe), przyczynami cywilizacyjnymi oraz innymi zagrożeniami dla życia lub zdrowia ludzi oraz mogącymi spowodować znaczne zniszczenie środowiska lub istotne pogorszenie jego stanu.   

Pomysłami na rozszerzenie funkcjonalności systemu alarmowania wymienili się także w krótkiej dyskusji wójtowie, burmistrzowie i inni reprezentanci gmin powiatu mieleckiego. 

Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 3 786 312,00 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej kwotą 2 232 614,00 zł oraz pożyczką wysokości 600 000,00 zł. Powiat Mielecki przeznaczył na realizację zadania 487 793,00 zł, a poszczególne gminy powiatu – 465 905,00 zł.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa