W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Oferty na budowę „drogi lotniskowej”

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie przetargowe na budowę drogi wojewódzkiej obsługującej Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i mieleckie lotnisko.

Dziś w siedzibie PZDW w Rzeszowie nastąpiło otwarcie ofert. Propozycje złożone przez przedsiębiorstwa są obiecujące.

Tzw. droga lotniskowa ma zaczynać się w okolicach nowego wiaduktu przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu i łączyć drogę wojewódzką 984 z istniejącą już obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Jej większa część będzie przebiegać wokół mieleckiego lotniska stąd „droga lotniskowa”.  

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to niewiele ponad 66 mln zł (brutto). W przetargu wpłynęło 7 ofert, spośród nich jedna mieści się w tej kwocie, a druga nieznacznie ją przekracza. – To są dla nas  dobre informacje. Oznacza to, że są duże szanse, aby bez proceduralnych opóźnień rozpocząć inwestycję – powiedział Piotr Miąso.

Budowa drogi lotniskowej jest coraz bliżej. Cieszę się, że przetarg przebiega zgodnie z planem. To oznacza, że został bardzo dobrze przygotowany. O potrzebie powstania tej drogi mówimy od lat, teraz jest czas na jej realizację. Przypomnę, że 95 procent dofinansowania przyznał polski rząd w ramach „Polskiego Ładu”. To duża i znacząca pomoc. Wspierał nas i zadeklarował dalszą pomoc prezydent Mielca więc myślę, że optymizmem możemy czekać na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, zakończenie prac projektowych i symboliczne wbicie pierwszej łopaty – dodał marszałek Władysław Ortyl. 

Roboty budowlane powinny rozpocząć się w 2025 r. – po zakończeniu fazy projektowej zadania. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Część trasy będzie przebiegać po zupełnie nowym śladzie. Właśnie te odcinki podlegać będą dodatkowym pracom projektowym. Powstaną dodatkowe warianty przebiegu, tak aby maksymalnie zminimalizować koszty społeczne budowy nowej drogi.     

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa