W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Oferty na budowę „drogi lotniskowej”

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie przetargowe na budowę drogi wojewódzkiej obsługującej Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i mieleckie lotnisko.

Dziś w siedzibie PZDW w Rzeszowie nastąpiło otwarcie ofert. Propozycje złożone przez przedsiębiorstwa są obiecujące.

Tzw. droga lotniskowa ma zaczynać się w okolicach nowego wiaduktu przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu i łączyć drogę wojewódzką 984 z istniejącą już obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Jej większa część będzie przebiegać wokół mieleckiego lotniska stąd „droga lotniskowa”.  

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to niewiele ponad 66 mln zł (brutto). W przetargu wpłynęło 7 ofert, spośród nich jedna mieści się w tej kwocie, a druga nieznacznie ją przekracza. – To są dla nas  dobre informacje. Oznacza to, że są duże szanse, aby bez proceduralnych opóźnień rozpocząć inwestycję – powiedział Piotr Miąso.

Budowa drogi lotniskowej jest coraz bliżej. Cieszę się, że przetarg przebiega zgodnie z planem. To oznacza, że został bardzo dobrze przygotowany. O potrzebie powstania tej drogi mówimy od lat, teraz jest czas na jej realizację. Przypomnę, że 95 procent dofinansowania przyznał polski rząd w ramach „Polskiego Ładu”. To duża i znacząca pomoc. Wspierał nas i zadeklarował dalszą pomoc prezydent Mielca więc myślę, że optymizmem możemy czekać na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, zakończenie prac projektowych i symboliczne wbicie pierwszej łopaty – dodał marszałek Władysław Ortyl. 

Roboty budowlane powinny rozpocząć się w 2025 r. – po zakończeniu fazy projektowej zadania. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Część trasy będzie przebiegać po zupełnie nowym śladzie. Właśnie te odcinki podlegać będą dodatkowym pracom projektowym. Powstaną dodatkowe warianty przebiegu, tak aby maksymalnie zminimalizować koszty społeczne budowy nowej drogi.     

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa