W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Policjantki spotkały się z maluchami [FOTO]

Mieleccy policjanci regularnie odwiedzają dzieci w przedszkolach na terenie powiatu mieleckiego. Jest to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

W ostatnim czasie policjantki z mieleckiej komendy spotkały się z maluchami z Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu oraz z Przedszkola Publicznego w Czerminie.

Podczas spotkań funkcjonariuszki przypominały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjantki wyjaśniły też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkań, równie ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, „lizak”, a także przymierzyć policyjną czapkę. Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz wykonali z policjantkami pamiątkowe zdjęcia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa