W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

“Wigilijny Mikołaj w Szpitalu”: Świąteczna Radość dla Dzieci w Szpitalach

W sezonie świątecznym wiele osób poświęca się na przygotowania do Wigilii i spędzaniu czasu z rodziną. Jednak dla niektórych, a szczególnie dla dzieci hospitalizowanych, ten magiczny czas może być inny.

Właśnie dlatego powstała akcja „Wigilijny Mikołaj w Szpitalu”, która ma na celu wniesienie świątecznego ducha do szpitalnych oddziałów dziecięcych.

Inicjatywa ta, zaplanowana jest na 24 grudnia, obejmuje swoim zasięgiem cztery szpitale w Mielcu, Stalowej Woli, Nisku oraz Tarnobrzegu. Inicjator akcji czyli Damian Szpak w roli Mikołaja planuje w towarzystwie żony Anny, która wcieli się w rolę magicznej Śnieżynki, odwiedzić małych pacjentów i ich rodziny, aby choć na chwile poprawić humor w te jednak zepsute dla nich święta, które spędzą poza domem.

90 paczek w 4 szpitalach
Podczas wizyty Mikołaja i Śnieżynki dzieci otrzymają paczki świąteczne pełne prezentów, w których rzecz jasna nie będzie słodyczy, a raczej zabawki które pozwolą im choć na chwile zapomnieć o bólu. Celem tej inicjatywy jest zyskanie uśmiechu dzieci i chwilowego zapomnienia o bólu oraz trudnościach związanych z pobytem w szpitalu. Organizatorzy planują przygotowanie 90 takich paczek świątecznych, bo tyle jest łóżek na oddziałach dziecięcych we wspomnianych 4 szpitalach. 

Jak zapowiadają, chcą być przygotowani na każdy wariant, a jeżeli kilka-kilkanście paczek zostanie w mikołajkowym worku to  przekażą je na Wielką Orkiestrę  Świątecznej Pomocy. 

Jak można pomóc?
Jednak, aby cała akcja mogła się udać, jej organizatorzy szukają wsparcia i  zachęcają lokalne firmy do zostania sponsorami i partnerami całej akcji. Utworzona została, również zbiórka społeczna na portalu zrzutka.pl, aby każdy mógł przyczynić się do sukcesu tej akcji. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/r3dxh2

„Wigilijny Mikołaj w Szpitalu” to społeczna inicjatywa, która przypomina, że święta to czas nie tylko prezentów i rodzinnych spotkań, ale także empatii, pomocy i dzielenia czasu z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa