W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Sport

Ogromny sukces Katarzyny Śpiewak z Mielca! Klub Vetlanda United mistrzem Szwecji w beach soccerze.

W dniach 7-8 lipca w miejscowości Åhus odbyły się Mistrzostwa Szwecji w piłce plażowej kobiet 2023 w ramach Åhus Beach Festival. Złoty medal otrzymała Vetlanda United IF, której barwy reprezentowała Katarzyna Śpiewak – obecnie zawodniczka klubu UKS Sparta Daleszyce, MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna oraz wychowanka Piłkarskich Nadziei.

Choć faworytem do zwycięstwa szwedzkiego beach soccera był wieloletni mistrz – klub Djurgardens, ostatecznie triumf odniosła drużyna Vetlanda United, do którego została wypożyczona mielczanka. Pierwsze starcie zakończyło się sukcesem. Klub pokonał Gais futsal wynikiem 8-1. Do zwycięstwa w wielkim stopniu przyczyniła się Katarzyna Śpiewak, zdobywając aż 2 gole i 3 asysty. Zwycięski mecz poprowadził drużynę do finału, w którym Vetlanda pokonała 3-2 wieloletniego triumfatora – Djurgardens i zapewniła klubowi pierwsze złoto od 2016 roku. W tym decydującym starciu mielczanka zaliczyła 2 asysty.

„- Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc drużynie z Ventlandy w zdobyciu Mistrzostwa Szwecji. Wiem, jakie znaczenie miało to dla całej drużyny, ponieważ ostatni raz dokonała tego w 2016 roku. Jestem zadowolona ze swojego występu oraz wierzę, że zdobyte przeze mnie doświadczenie zaowocuje w przyszłości.” – komentuje Katarzyna Śpiewak.

” – Zasłużyłyśmy na to zwycięstwo, gdyż cała drużyna włożyła w nie całe swoje serce oraz „umysł „. Grałyśmy bardzo mądrze, stosowałyśmy się do zaleceń Trenera – Patricka Blomström’a, dzięki czemu udało nam się dokonać historycznego zwycięstwa. Dało ono drużynie awans na Klubowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Portugalii przyszłego roku”- dodaje Mielczanaka.

Kasi gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszej piłkarskiej przygodzie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa