W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Okładki 13 polskich płyt w świecie Star Wars – prace mieleckiego artysty

– Pomysł narodził się na początku tego roku. Zaskakujące jest to, że w internecie można znaleźć wiele przeróbek projektów stworzonych przez zagranicznych artystów, jednak nie spotkałem się jeszcze z takimi, które powstały w naszym kraju. Postanowiłem podjąć się tego i tym samym przenieść okładki chociaż części naszych muzyków, których na co dzień słucham do świata STAR WARS – Pisze do nas autor prac.

Krystian Mieszkowski pochodzi z Mielca. To grafik, kolorysta i reżyser. Studiował grafikę komputerową w mediach na WSIiZ. Swoją pasję do reżyserii rozwijał na Warszawskiej Szkole Filmowej. Jego wczesne prace można było zobaczyć w czasopismach wnętrzarskich, katalogach, a także na bilbordach.

Do tej pory był odpowiedzialny za postprodukcję zdjęć producenta muzycznego Michał „SIR MICHU” Kożuchowski w miesięczniku muzycznym ESTRADA I STUDIO. Stworzył jedną z okładek do albumu DRUGA STRONA ULICY – SZTUKA NIEPODLEGŁA z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Wyróżniony w międzynarodowym konkursie fotograficznym CEPIC PHOTOGRAPHY AWARDS oraz w krajowym konkursie portretowym. Jego twórczość została już doceniona przez takich artystów jak O.S.T.R., TEDE, ABRADAB, SOKÓŁ, FORIN (w projekcie W.E.N.A – Monochromy) czy MATEUSZ ZIÓŁKO. Wspiera akcję charytatywną na rzecz dzieci z wrodzoną wadą serca – Wielki Rock Dla Małych Serc. Wolne chwile spędza na rozwijaniu swoich pasji związanych z filmem, animacją i VFX. Obecnie jest odpowiedzialny za jakość grafik w TVN Discovery Polska.

POLSKIE OKŁADKI W UNIVERSUM STAR WARS

Nadchodząca premiera finałowej części miała również oczywiście wpływ na ten projekt. Wydaje mi się, że my jako naród dalej żyjemy w „delikatnym kompleksie” i uważamy wszystko co jest zrobione „za granicą” za lepsze, fajniejsze i bardziej pomysłowe… dokładam cegiełkę do zmiany myślenia – pisze do nas autor prac.

Poniżej przedstawiamy grafiki autorstwa mielczanina. Miłego oglądania!

Więcej prac na instagram.com/kmieszkowski

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości