W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Olimpiada Zwolnieni z Teorii „Page by Page – angielski od najmłodszych lat”

Jesteśmy grupą uczennic z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy tworzącą projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat” w dobiegającym powoli do końca roku szkolnym.

Nasza akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej olimpiady ”Zwolnieni z teorii”.

Chcieliśmy podziękować za wsparcie, wszystkim osobą śledzącym na bierząco naszą akcję oraz przedstawić statystyki i podsumować nasz projekt.

W ramach projektu prowadziliśmy zajęcia w przedszkolach i szkołach, podczas których stosowaliśmy metodę Total Physical Responce, która polega na nauce przez zabawę, a dzięki niej dzieci nie zniechęcają się do nauki angielskiego już na starcie. W sumie udało nam się przeprowadzić zajęcia dla ponad 500 przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych.
Dziękujemy dyrekcji za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

Oprócz zajęć w przedszkolach czy szkołach nasz projekt rozpowszechniał język angielski tam gdzie jego nauka nie jest obowiązkiem. W tym celu do naszego projektu włączyliśmy świetlice środowiskowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, gdzie spotkaliśmy się z ponad 50 podopiecznymi tej placówki. Dziękujemy dyrekcji „Zgranej Paki” i MOPSu za współpracę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że książki do nauki języków obcych mogą być naprawdę drogie i nie każdego jest na nie stać. Z myślą o rodzinach w potrzebie założyłyśmy zbiórkę z której środki przekazaliśmy bibliotece miejskiej w Dębicy na zakup potrzebnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich materiałów dydaktycznych w języku angielskim. To działanie jest dla nas naprawdę istotne gdyż każda złotówka wpłacona na naszą zbiórkę, znacząco przybliża nas do zostania laureatem olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dziękujemy wszystkim wspierającym. Dzięki waszej pomocy na ten cel udało nam się zebrać ponad 3000zł.

Szczególne podziękowania kierujemy do partnerów rzeczowych i merytorycznych naszego projektu.
– Szkoły językowej „Brytania – języki świata”
– Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy
– Firmy szkoleniowej „Jaźwińska szkolenia”
– Miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Dębicy
– Paniom: Paulinie Leszczyńskiej oraz Joannie Gil naszym partnerkom merytorycznym
– Dyrekcji szkół i przedszkoli, w których prowadziliśmy zajęcia
– Dyrekcji MKSu, która zezwoliła nam bezpłatnie umieścić plakaty w swoich autobusach

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa