Slider

Klub ‚Prawo i Sprawiedliwość’ wydał świadczenie w sprawie wieży widokowej, która miała powstać na Gorze Cyranowskiej.

Informacja została dziś podana do wiadomości publicznej. Poniżej przedstawiamy pełny tekst oświadczenia:

OŚWIADCZENIE KLUBU PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ W SPRAWIE WIEŻY WIDOKOWEJ

Klub Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Mielca ustosunkowując się do prośby stowarzyszeń, grup duszpasterskich i modlitewnych działających przy mieleckich parafiach, zwracających się z prośbą o korektę planów budowy wieży widokowej
podejmuje stanowisko w tej sprawie.

W pełni uznajemy argumentację, że wieża widokowa stała się elementem zaciekłych ataków z Matką Bożą w tle. W tym momencie należy przytoczyć opinię, jaką wyrażali mieszkańcy naszego miasta jeszcze kilka lat temu podczas Rewitalizacji Góry Cyranowskiej w ramach, których planowano zrealizować budowę wieży widokowej, mieszkańcy w relacji z radnymi i urzędnikami UM, budziła wręcz entuzjazm i była oczekiwaną inwestycją. Co się stało w ciągu tych kilku lat?

W celu ucięcia wszelkich spekulacji i brutalnych ataków na Matkę Bożą uważamy, że realizacja inwestycji pod tytułem wieża widokowa, która mogła stać się atrakcją i wizytówką naszego miasta w obecnej sytuacji nie może być kontynuowana, ze względu na brak możliwości rozgraniczenia tych dwóch różnych inicjatyw (wieża widokowa), (figura Matki Bożej).

Klub Prawa i Sprawiedliwości nie może pozwolić na dalsze wykorzystywanie wizerunku i świętości Matki Bożej do walki z budową wieży widokowej, która dla przypomnienia  jest patronką miasta Mielca od ponad 5 lat na podstawie dekretu watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i przyjęta przez Rade Miejską.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości
Mariusz Ryniewicz

 

Taki widok moglibyśmy zobaczyć z wieży na Górze Cyranowskiej

Taki widok moglibyśmy zobaczyć z wieży na Górze Cyranowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider