W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Oświadczenie w związku z awarią w zakładzie produkcyjnym Kronospan Mielec sp. z o.o.

Kronospan Mielec sp. z o.o. potwierdza, że dziś (8 sierpnia) około godz. 9.30 doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym w Mielcu. W jego wyniku nie ucierpiał żaden z pracowników firmy. Wszystkie osoby, które znajdowały się w momencie wybuchu na terenie przedsiębiorstwa są bezpieczne.

– Dziś dokonywaliśmy planowanego przeglądu instalacji. W trakcie wykonywania rutynowych czynności związanych z tym obszarem, doszło do pożaru. W tej chwili jest za wcześnie, żeby podać szczegółowe dane dotyczące przyczyn zajścia i rozmiaru szkód, jakie wystąpiły na jego skutek.

Wiemy już, że zadziałały systemy zabezpieczające w instalacji, co zapobiegło większej skali zniszczeń. Po szczegółowej analizie jaką wykonamy, podamy dalsze informacje – zapewnia Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Mielec Sp. z o.o. – Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo osób u nas pracujących, bezpieczeństwo środowiska i procesów produkcji – dodaje.
Na miejscu pracowało do tej pory 14 zastępów Straży Pożarnej. Akcja dogaszania pożaru trwa. Ze służbami ściśle współpracują eksperci z ramienia Kronospan Mielec sp. z o.o.
Zarząd zlecił oszacowanie zakresu poniesionych strat i ich wpływu na środowisko, po czym podejmie decyzje o działaniach zmierzających do unormowania sytuacji w zakładzie produkcyjnym. Pożar wstrzymał pracę niektórych obszarów zakładu. Zarząd w związku z zaistniałą sytuacją nie przewiduje zwolnień.

KRONOSPAN MIELEC·ŚRODA, 8 SIERPNIA 2018

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości