W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Otwarcie nowego skateparku [FOTO, VIDEO, DRON]

W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skateparku na terenach MOSiR-u przy ulicy Jagiellończyka. Jest to tak naprawdę pierwsza ukończona sztandarowa inwestycja obecnych władz miasta. Otwarcie połączono z zawodami – I Otwarte Zawody BMX o Puchar Prezydenta Miasta Mielca „Blacha BMX Jam vol.4”

Nowoczesny skatepark będzie rajem dla miłośników jazdy na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i rowerach typu BMX . Znajduje się na nim 17 specjalistycznych elementów (m.in. bowl, piramida, funbox, platforma, zjazd, double hip, wave, quarterpipe). Obiekt jest, bezobsługowy, oświetlony i wyposażony w małą architekturę.

Mielecki skatepark kosztował 1 mln 180 tysięcy złotych. Ma powierzchnie 1562 m kw. i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Inicjatorem jego budowy  był Filip Zaręba z Mieleckiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych.

Przez cały dzień widzowie mieli okazje zobaczyć ewolucje wykonywane przez uczestników zawodów. W kategorii PRO brało udział 11 zawodników, byli wśród nich wielokrotni medaliści mistrzostw Polski BMX, a także goście z Ukrainy. Natomiast w kategorii AMATOR aż kilkudziesięciu młodych ludzi walczyło o nagrody. Na koniec mogliśmy zobaczyć widowiskową konkurencje  BunnyHop Contest (skoki nad poprzeczką) i BestTrick (ewolucje). 

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bfpGuySDX6o&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Dorota 8 listopada 2017 (środa) at 18:59

Mistrz 2 planu jak zwykle obecny …

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa