środa - 21 Listopad 2018, 15:36
Slider
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Otwarcie nowego skateparku [FOTO, VIDEO, DRON]

W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skateparku na terenach MOSiR-u przy ulicy Jagiellończyka. Jest to tak naprawdę pierwsza ukończona sztandarowa inwestycja obecnych władz miasta. Otwarcie połączono z zawodami – I Otwarte Zawody BMX o Puchar Prezydenta Miasta Mielca „Blacha BMX Jam vol.4”

Nowoczesny skatepark będzie rajem dla miłośników jazdy na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i rowerach typu BMX . Znajduje się na nim 17 specjalistycznych elementów (m.in. bowl, piramida, funbox, platforma, zjazd, double hip, wave, quarterpipe). Obiekt jest, bezobsługowy, oświetlony i wyposażony w małą architekturę.

Mielecki skatepark kosztował 1 mln 180 tysięcy złotych. Ma powierzchnie 1562 m kw. i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Inicjatorem jego budowy  był Filip Zaręba z Mieleckiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych.

Przez cały dzień widzowie mieli okazje zobaczyć ewolucje wykonywane przez uczestników zawodów. W kategorii PRO brało udział 11 zawodników, byli wśród nich wielokrotni medaliści mistrzostw Polski BMX, a także goście z Ukrainy. Natomiast w kategorii AMATOR aż kilkudziesięciu młodych ludzi walczyło o nagrody. Na koniec mogliśmy zobaczyć widowiskową konkurencje  BunnyHop Contest (skoki nad poprzeczką) i BestTrick (ewolucje). 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

1 Komentarzy

Dorota środa, 8 Listopad 2017 at 18:59

Mistrz 2 planu jak zwykle obecny …

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja