W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Padew Narodowa ma nowy ambulans [FOTO]

1 czerwca – w Dzień Dziecka w ramach Pikniku na obiektach Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza odbył się pokaz ratownictwa medycznego dla uczniów i zapoznanie młodzieży ze sprzętem w karetkach pogotowia oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję dotknąć wzrokiem wnętrza nowoczesnej karetki pogotowia, która już służy w niesieniu pomocy medycznej i ratowaniu życia Mieszkańcom naszej Gminy. 

Również w tym dniu pracownice Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie przekazywały młodzieży informacje o funduszach europejskich. Nie brakowało nagród i słodyczy !

Od 1 czerwca Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Padwi Narodowej otrzymała nowy, bardzo dobrze wyposażony ambulans w ramach dotacji z Ministerstwa Zdrowia.

Wójt Robert Pluta odbierając klucze od Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu dr Grzegorza Gałuszki podkreślił celowość działań, które w 2017 roku, dzięki środkom finansowym Gminy Padew Narodowa i olbrzymiej determinacji Gminy, Dyrekcji Pogotowia, samorządu Powiatu a także przychylności Wojewody doprowadziły do utworzenia podstacji w naszej Gminie. Ten nowoczesny sprzęt będzie służył nie tylko Mieszkańcom naszej Gminy ale i regionu. Cieszę się, że stale jest podnoszona jakość usług i standardy w naszej stacji, bo dzięki temu Mieszkańcy Gminy mogą czuć się bezpieczniej.

Słowa podziękowania skierowane zostały do Starosty Mieleckiego Stanisława Lonczaka, a także do parlamentarzystów, którzy wspierali tę inwestycję: Posła Marcina Warchoła i Posła Fryderyka Kapinosa.

Po przekazaniu ambulansu ksiądz Damian Dziuba dokonał jego poświęcenia. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Janusz Bik wraz z przewodniczącymi stałych komisji Rady Gminy,  sołtysami: Edwardem Rogalą i Edwardem Kołkiem wysłuchali koncertu młodzieży w ramach młodych talentów ze Szkoły w Padwi Narodowej. 

Był to szczególny i wyjątkowy dzień, gdyż oprócz uroczystego przekazania i poświęcenia nowoczesnego ambulansu dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Padwi Narodowej mogliśmy sprawioć wiele radości naszym dzieciom zapewniając im wiele atrakcji i niespodzianek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa