W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Parada Konna Żarówka 2019 [FOTO, VIDEO]

W niedzielę, 8 września, odbyła się jedenasta Parada Konna w Żarówce. Oficjalne otwarcie parady wraz z prezentacją zaprzęgów uświetniła swoim występem Kapela Żarowianie.

Widzowie parady mogli podziwiać wiele atrakcji, rozpoczął kadryl, czyli taniec koni ujeżdżanych przez jeźdźców. Polega on na wykonywaniu różnych figur lub układów choreograficznych. Ta była naprawdę efektowna i widowiskowa forma sztuki jeździeckiej, chętnie oglądana przez widzów, wykonywana jest przy muzyce, a konie poruszają się w jej rytm. Pokaz przeprowadziły uczennice Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA z Kawęczyna.

Nowością na imprezie był: pokaz dżygitówki (jazdy konnej o charakterze akrobatycznym). To takie popisy akrobatyczne na galopującym koniu składające się np. ze wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją. 

Tradycyjnie głównym punktem imprezy były sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. Wystąpili w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego.

Zobacz też...

Ekologiczny Rajd Rowerowy [FOTO]

Redaktor naczelny

Grudniowy rozkład jazdy – Dom Kultury SCK zaprasza!

Redaktor naczelny

Prezydent uhonorował 100-latka [FOTO]

Redaktor naczelny