W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Paralotniarz Mistrzem Świata na mieleckich śmigłach [VIDEO]

Podczas niedawno zakończonych 6-tych Mistrzostw Świata w Slalomie Paralotniowym, które odbyły się w Katarze w dniach 1-14 lutego 2024 roku, polak Bartosz Nowicki osiągnął niesamowity sukces, zdobywając tytuł Mistrza Świata.

Co istotne pokonał broniącego tytuł francuza Alexandra Mateosa, startując na polskich śmigłach fleXer produkowanych w Mielcu.

Tomasz Białek, współwłaściciel firmy Aeroplan, która produkuje te nowoczesne śmigła, podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla polskiego sportu lotniczego i przemysłu lotniczego.

„To ogromny sukces Bartka, polskiej kadry motoparalotniowej, którą wyposażyliśmy w śmigła oraz naszej firmy, produkującej fleXery. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego sukcesu aspekt nowoczesnej innowacyjnej technologii zaszytej w naszych śmigłach. Lata ciężkiej pracy, nowatorskie rozwiązania współwłaściciela i głównego projektanta Andrzeja Bury i zaangażowanie całego zespołu pozwoliło na stworzenie produktu przewyższającego konkurencyjne rozwiązania” – powiedział Tomasz Białek, podkreślając znaczenie wysiłku mieleckich kadr lotniczych w powstaniu produktu o doskonałej jakości i parametrach światowej klasy.

Start polskiej kadry na wydarzeniu w Katarze był również momentem historycznym dla polskiego paralotniarstwa. Bartosz Nowicki, wraz z kolegami z drużyny – Norbertem Pająkiem, Wojciechem Panasem, Andrzejem Czają i Wojciechem Strzyżakowskim – pokazał światu, że determinacja, ciężka praca i pasja mogą przynieść wyjątkowe rezultaty. Wieloletnie panowanie na podium francuzów przerwał perfekcyjny start Bartka Nowickiego.

„Bartosz Nowicki zaskoczył chyba wszystkich. Wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Świata w najliczniejszej z klas (start z nóg). To dla nas nieoceniona radość, kibicowaliśmy mu wszyscy i wspieraliśmy jak tylko się dało” – powiedział Wojciech Panas, członek kadry, komentując niespodziewany sukces kolegi.

Wygrana Nowickiego to nie tylko jego osobiste osiągnięcie, ale także dowód na wysoką jakość polskich produktów lotniczych. Śmigła fleXer, produkowane w Mielcu, okazały się niezawodne na międzynarodowej arenie, wspierając sportowców w osiąganiu ich marzeń i przynosząc chwałę polskim sportowcom.

Podczas ceremonii zakończenia Mistrzostw, miało miejsce wyjątkowe spotkanie właścicieli firmy fleXer z Panem Ambasadorem RP w Katarze Januszem Janke. Pan Ambasador posiadający doświadczenie lotnicze w szybownictwie i paralotniarstwie serdecznie pogratulował polskiej kadrze motoparalotniowej i Bartkowi Nowickiemu osiągnięcia tytułu Mistrza Świata oraz wyraził uznanie dla firmy fleXer za innowacyjne śmigła, które przyczyniły się do sukcesu polskiej reprezentacji.

Bartek w wywiadzie tuż po ceremonii zamknięcia Mistrzostw zapytany o przygotowanie sprzętowe powiedział:

„W tym sezonie było bardzo intensywne i na ostatnią chwilę ale jak się okazało silnik Sky Boxer Ares i współpraca z firmą fleXer, która wyprodukowała do tego silnika świetne śmigło, które pchało jak było widać bardzo mocno, dało się wykorzystać na stadionie, no i można było zdobyć medal.”

Kolejny start polskiej kadry motoparalotniowej planowany jest już w sierpniu, podczas Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w kategorii Endurance w Wielkiej Brytanii.

Pełny wywiad z Bartkiem Nowickim można obejrzeć na profilu FB fleXer propellers, gdzie opowiada o swoim zwycięstwie i drodze do sukcesu.

Informacje o zdjęciach:

  1. foto_Tomasz_Bialek.jpg – Tomasz Białek, fleXer, fot. fleXerpropellers.com
  2. foto_Bartek_w_locie.jpg – Bartosz Nowicki podczas lotu w Mistrzostwach w Katarze, fot. Skymaster
  3. foto_ambasador_RP_w_Katarze.jpg – od lewej: Andrzej Bury (Aeroplan/fleXer), Tomasz Białek (Aeroplan/fleXer), Janusz Janke (Ambasador RP w Katarze), fot. fleXerpropellers.com
  4. foto_Andrzej_Bury_Bartosz_Nowicki.jpg – od lewej: Andrzej Bury (Aeroplan/fleXer), Bartosz Nowicki (Polska Kadra Motoparalotniowa, Mistrz Świata) , fot. fleXerpropellers.com
  5. foto_Polska_kadra.jpg – Polska Kadra Motoparalotniowa w Katarze oraz właściciele Aeroplanu – producenta śmigieł fleXer, od lewej: Andrzej Bury, (Bartosz Nowicki, Andrzej Czaja, Tomasz Białek, Norbert Pająk, Wojciech Panas, Wojciech Strzyżakowski, fot. fleXerpropellers.com
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa