Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

Pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Radomiak Radom – FKS Stal Mielec 2:1 [VIDEO]

Dziś w Radomiu nasza Stal zagrała w ostatnim meczu 23 kolejki Ekstraklasy, spotkanie nie zachwyciło kibiców.

W poniedziałkowy wieczór mielecka Stal gra w Radomiu z Radomiakiem. Stalowcy osłabieni przez brak Szkurina oraz Pingota – pauzują za żółte kartki nie wygląda dobrze. To Radomiak przeważa i po wrzucie z autu strzelili bramkę.

Kilka minut później po pechowej interwencji Getinera sędzia podyktował rzut karny, który obronił Kochalski. Radomiak cały czas przetwarzał oddając 16 strzałów na bramkę Stalowców natomiast białoniebiescy nie oddali żadnego strzału na bramkę rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Radomiaka.

Druga połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Radomiakiem Radom zaczęła się od większego posiadania piłki przez Stal Mielec, która próbowała swoich sił w ataku pozycyjnym. Po próbach z rzutów rożnych, które nie przełożyły się na bramkę dopiero strzał zza pola karnego przez Gersesteina piłka, odbijając się od Matrasa, wpadła do bramki Radomiaka.

Radość nie trwała jednak długo i po strzale głową drugą bramkę zdobył wysoki napastnik Radomiaka Leonardo Rocha. Później Stal próbowała odrobić straty, ale ich ataki nie zmieniły wyniku meczu. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Radomiaka Radom.

Bramki:

17. Vušković, 65. Rocha – 63. Matras

Nietrafiony rzutkarny: 36. Rocha (RAM), bramkarz Kochalski obronił

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały na bramkę: 8:1. Strzały niecelne: 12:1. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 1:0. Faule: 12:13.

Radomiak Radom:

Majchrowicz – Grzesik, Rossi (C), Vušković, D. Abramowicz – Novaes Palhares, Donis – L. Semedo (69. V. Dias), Wolski (69. Jardel), Machado (80. Okoniewski) – Rocha (84. Jordão).
Rezerwowi: Koptas – Rossi Pereira, Jakubik, Cichocki, Snopczyński.
Trenér: Maciej Kędziorek

Stal Mielec:

Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Jaunzems (46. Gerstenstein), Wlazło, Guillaumier (46. Gheorghe), Getinger (C) – Domański (88. M. Stępień), Strzałek (46. Hinokio) – Meriluoto (75. Wolsztyński).
Rezerwowi: Jałocha – Pajnowski, Wołkowicz, Ferreira Santos.
Trenér: Kamil Kiereś

Kartki:   31. Grzesik (RAM), 89. Jordão (RAM) – 33. Guillaumier (SMI), 42. Ehmann (SMI)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)