W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pijani kierowcy jednośladów namierzeni przez policjantów

Policjanci mieleckiej drogówki przeprowadzili działania „Jednoślad”, których celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych.

W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Kierujący jednośladami będą odpowiadać przed sądem.

Zimowa aura nie zniechęca miłośników jednośladów do spędzania wolnego czasu poza domem. W trosce o ich bezpieczeństwo mielecka policja prowadzi regularnie działania „jednoślad” w trakcie których patrole z ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na kierujących tymi pojazdami. Policjanci sprawdzają ich stan trzeźwości oraz wyposażenie i stan techniczny jednośladów. W trakcie prowadzonych kontroli, zachowanie kierujących samochodami również jest bacznie obserwowane.

Priorytetem prowadzonych działań w ramach działań „Jednoślad”  jest m.in.:

  •     informowanie o właściwym przygotowaniu pojazdu do sezonu,
  •     eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu,
  •     promowanie bezpiecznych zachowań,
  •     poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

W minioną niedzielę, podczas działań „Jednoślad” na drogach powiatu mieleckiego, mundurowi zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu odważyli się kierować jednośladem.

  • przed godz. 13, w miejscowości Zdziarzec, policjanci zatrzymali do kontroli 42-letniego rowerzystę, który miał w organizmie blisko jeden promil alkoholu.
  • przed godz. 15, w miejscowości Kiełków, mundurowi zatrzymali do kontroli 48-letniego rowerzystę, który miał blisko jeden promil alkoholu w organizmie,
  • o godz. 15, w miejscowości Trzciana, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów, 25-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i 38-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

Użytkownicy jednośladów, za jazdę w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem.

W ostatnich latach liczba jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła. Niestety, wraz z jej wzrostem, zwiększa się liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa