W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Piłkarki ręczne z SP Przecław Mistrzyniami Podkarpacia!

11 kwietnia 2018 r. w Cmolasie odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej w ramach Igrzysk Dzieci. Gospodarzem turnieju był zespół z Dzikowca, oprócz którego udział w zawodach wzięły następujące szkoły: SP Besko, SP nr 2 Próchnik i SP Przecław.

Po uroczystym powitaniu, wystąpieniach zaproszonych gości i części artystycznej przystąpiono do rywalizacji. W pierwszym meczu nasz zespół spotkał się z faworytem turnieju ekipą z Dzikowca. Przez cały czas trwania meczu wynik oscylował w okolicy remisu lub dziewczęta z Dzikowca prowadziły 1 bramką.

Punktem zwrotnym spotkania był obroniony na 3 min. przed końcem meczu karny przez naszą bramkarkę, po którym nasz zespół rzucił bramkę i wyszedł na prowadzenie 7:6 i ten wynik mimo wielu starań obu drużyn nie uległ zmianie do końca spotkania.

W drugim meczu nasza ekipa podejmowała SP z Beska. Mecz zaczął się dobrze dla Przecławia od prowadzenia 4:1 i nasz zespół kontrolował wynik meczu szczególnie w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 9:4 dla naszej drużyny. Ostatnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia naszych dziewcząt 3:0 jednak dłuższy odpoczynek zespołu z Pruchnika (nasz zespół grał mecz po meczu) sprawiły, że na 4 minuty przed końcem rywalizacji nasza ekipa prowadziła tylko 7:4.

Mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla naszego zespołu. Mecz był popisem naszego bramkarza – Alicji Hasek, która obroniła w tym spotkaniu wszystkie 3 rzuty karne. Po zakończonym turnieju była wielka radość z odniesionego sukcesu i dekoracja naszych zawodniczek złotymi medalami, które wręczał urzędujący wiceprezes Szkolnego Związku Sportowego – Jacek Bigus. Nagrodę indywidualną – puchar dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny otrzymała Alicja Hasek.

Nasze zawodniczki uzyskały awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w Głuchołazach na przełomie maja i czerwca.

Skład drużyny dziewcząt:

Alicja Hasek, Aleksandra Pazdro, Aneta Dybska, Kornelia Stochmal, Hodur Izabela, Katarzyna Malczyńska, Agnieszka Wach, Magdalena Lasek, Angelika Cisło, Martyna Mazur, Oliwia Sokołowska, Weronika Wrażeń, Mariia Zherebetska, Klaudia Skrzypek, Julia Kopacz.

Dziewczęta do zwycięstwa poprowadził p. Piotr Sułek

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa