W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Piłkarskie Nadzieje zdobyły Finlandię

Wyjazdem do dalekiej Finlandii rozpoczęli wakacje podopieczni mieleckiej AP Piłkarskie Nadzieje.
 
Zawodnicy z roczników 2006-2010 podczas ośmiodniowego pobytu w Krainie Tysiąca Jezior uczestniczyli w dużym międzynarodowym turnieju piłkarskim, gdzie rywalizowali z rówieśnikami z sześciuset klubów z Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, Łotwy i Litwy.
 

 
W tych silnie osadzonych zawodach mieleckie 'Orły' spisały się rewelacyjnie, zdobywając dwa komplety złotych medali (rocznik 2007 i 2008) oraz plasując się na wysoki, szóstym miejscu (rocznik 2006).
 
Najwięcej emocji wzbudził mecz podopiecznych trenera Juwy z rosyjskim Zenitem, w którym wyraźnie lepsi okazali się nasi młodzi piłkarze, pokonując słynnego rywala 4:0.
 
Wyprawa na północ Europy to także grom atrakcji typowo turystycznych. Mielczanie w drodze do Turku zwiedzili stolicę Łotwy – Rygę, gdzie rozegrali trójmecz z zaprzyjaźnionym klubem – Salaspils, zakończony wynikami 4:2 (rocznik 2006), 3:3 i w karnych 2:0 (rocznik 2007) oraz 0:1 (rocznik 2008).
Spędzili też dzień w estońskim Tallinie, gdzie mieli możliwość spaceru po przepięknym i klimatycznym starym mieście oraz promem pokonali Zatokę Fińską na trasie Tallinn-Helsinki-Tallinn.
 
W samym Turku działo się bardzo dużo. Turniej rozgrywany był na świetnie przygotowanych obiektach miejskich należących do dwóch największych klubów z pierwszej stolicy Finlandii, tj. Inter i TPS. Zawodnicy Piłkarskich Nadziei gościli też na meczu pierwszej ligi fińskiej w którym TPS podejmowało FC Jaro.
 
Po piłkarskich emocjach nie zabrało miejsca dla rozrywki – wizyty z parku zjeżdżalni wodnych Juka Park, aquaparku Caraibean – gdzie mogli zapoznać sie ze słynną fińską sauną, ogromnym parku rozrywki Superparken, a nawet na średniowiecznym turnieju rycerskim to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla młodych piłkarzy z Mielca.
 
Trenerzy nie zapomnieli także o zorganizowaniu swoim podopiecznym możliwości kibicowania reprezentacji Polski w starciu z Portugalią.
 
W drodze powrotnej Nadzieje zwiedziły jeszcze Helsinki oraz litewskie Kowno.
Świetne występy APPN na urnieju w Turku były na pewno ogromną promocją Mielca i zaowocowały kolejnymi zaproszeniami na podobne imprezy min. do Sankt-Petersburga, Wilna czy Szwecji i Norwegii.
 
Za dwa tygodnie kolejne trzy drużyny spod znaku „Orła” wyjadą na podbój Europy. Tym razem do Danii, gdzie rywalizować będą z turnieju z ponad 1100 ekipami z 47 krajów.
 
 
 
 
appn1
 
 
 
 
appn4
 
 
 
 
 
appn6
 
 
 
 
 
appn8
 
 
appn9
 
 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa