W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Piorunujący sezon mistrzowski Alicji Potocznej i Gabriela Krakowskiego z Centrum Tańca Gala Mielec [FOTO]

Październik i listopad to miesiące, na które przypadał sezon Mistrzostw Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego PTT w 2023r. Były to kolejno 3 turnieje które wyłoniły najlepszych tancerzy w stylach: standardowym, latynoamerykańskim i w 10 tańcach (styl ST i LA).

Alicja i Gabriel do tych najważniejszych turniejów prowadzili przygotowania przez cały sezon trenując niemalże codziennie. Były to treningi grupowe i indywidualne pod okiem trenerów z Centrum Tańca Gala Mielec: Mariusza Sosińskiego, Damiana Ortyla i Izabeli Łukaszek oraz szkoleniowców z Warszawy, Lublina, Zamościa, Starogardu Gdańskiego i Jaworzna. Tancerze uczestniczyli w licznych „campach” i szkoleniach wyjazdowych.

Już 21.10.2023 w Zielonej Górze Alicja i Gabriel wytańczyli tytuł Mistrzów Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego PTT 2023 w kategorii 12-13 lat Open w stylu Standardowym, o czym mieliśmy już przyjemność informować na łamach naszego portalu. Był to historyczny wynik dla pary reprezentującej Centrum Tańca Gala Mielec a dla samych tancerzy spełnienie marzeń i ogromny sukces wynagradzający  ciężką pracę.

18 listopada miały miejsce Mistrzostwa Polski w stylu latynoamerykańskim w Warszawie. Alicja i Gabriel prezentowali 5 tańców: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive. Mierzyli się oni z 12 najlepszymi parami z całego kraju, przechodząc z 5 z nich do finału. Wywalczyli tytuł II-wice Mistrzów Polski w  kategorii 12-13 lat Open w stylu Latynoamerykańskim. Dla naszej pary był to ogromny sukces oraz motywacja do dalszej walki w ostatnim i najturniejszym turnieju – Mistrzostwach Polski w kombinacji 10 tańców. 

25.11.2023 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kombinacji 10 tańców czyli turniej, w który pary musiały zaprezentować się w obydwu stylach tanecznych. Jest to na tyle wymagająca rywalizacja, że nie każda para taneczna jest w stanie przystąpić do tej konkurencji, ponieważ trzeba zaprezentować 10 tańców: 5 standardowych i 5 latynoamerykańskich. Do zmagań przystąpiło 16 par z całego kraju, m.in z Warszawy, Szczecina, Krakowa, Lublina, Tarnowa, Wodzisławia Śl., Łodzi. Pary mierzyły się aż w 3 etapach turnieju: ćwierćfinale, półfinale i finale, gdzie po każdej rundzie odpadała z konkurencji część tancerzy. Do ścisłego finału przeszło 6 par reprezentujących kluby z Wodzisławia Śl, Szczecina, Warszawy, Tarnowa, Krakowa i Mielca. Poziom taneczny tegorocznego finału mistrzostw był bardzo wysoki, gdyż konkurowały ze sobą pary z tytułami mistrzowskimi i doświadczeniem w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Zaprezentowali się oni łącznie 30 razy co było ogromnym sprawdzianem umiejętności, charakteru i przygotowania fizycznego tancerzy. W pięknym stylu Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski pokonali tanecznie wszystkich tancerzy i uplasowali się na najwyższym miejscu zdobywając zaszczytny tytuł Mistrzów Polski w kombinacji 10 tańców w kategorii Juniorów Młodszych Polskiego Towarzystwa Tanecznego PTT na 2023r. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przygotowanie do takich mistrzostw obejmuje bardzo wiele elementów oprócz ćwiczenia skomplikowanych choreografii to szycie na miarę strojów tanecznych według ścisłych przepisów PTT, stylizacja włosów i makijaż. Nic nie jest przypadkowe a każdy element jest starannie dobrany przez trenerów, stylistów i oczywiście rodziców.

 Bardzo ważna rolę odgrywają tutaj właśnie rodzice młodych tancerzy, bo pokrywają ogromne koszty finansowe i czasowe związane z przygotowaniem do mistrzostw i turniejów. Zajmują się logistyką, organizacją treningów, wyszukiwaniem szkoleń. Nie należy zapomnieć, że młodzi sportowcy zaczynając w wieku 8 lat przeszli ogromny progres pnąc się coraz wyżej i dzięki swojej determinacji dotarli na sam szczyt. W kategorii wiekowej do lat 14 osiągnęli już najwyższe z możliwych zwycięstwo w skali kraju oraz najwyższą klasę taneczną w obu stylach tanecznych. 

Alicja i Gabriel kierują serdeczne podziękowania dla rodziców, trenerów, szkoleniowców i kibiców, którzy wspierają ich w dążeniu do wyznaczonych celów. Swoją determinacja, ciężką pracą ale także z pomocą tych wszystkich osób zaangażowanych w ich taniec pokazują, że można  osiągać tak zaszczytne tytuły i spełniać marzenia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa