W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pociągi na trasie Mielec/Pustków wracają na tory

Rozpoczęta w marcu 2019 roku modernizacja linii kolejowej nr 25 na trasie Mielec – Dębica wchodzi w ostatnią fazę. Jak informuje Krzysztof Leszkowicz, Naczelnik Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej – Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie, od wtorku 1 września nastąpi wznowienie ruchu kolejowego na odcinku linii nr 25 na szlaku Mielec – Kochanówka Pustków.

Będzie to ruch pociągów towarowych. Choć intensywność tego ruchu na razie nie będzie duża, wszyscy kierowcy korzystający z przejazdów kolejowych na wspomnianym szlaku będą musieli zachować wzmożoną uwagę. Należy bezwzględnie stosować się do istniejącego oznakowania przejazdów przez tory.

W ramach zrealizowanych prac na tym odcinku, po usunięciu starego toru i wzmocnieniu podtorza, wykonawca przygotował nowy tor. Kończą się prace przy przepustach i mostach. Wymienione zostały urządzenia sterowania, co zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Postępują prace przy budowie nowych peronów na przystankach Wojsław, Rzemień, Rzochów, Tuszyma, Dąbie, stacji Kochanówka. Po wznowieniu ruchu pociągów na odcinku Mielec – Kochanówka/Pustków, wykonawca rozpocznie prace na 7 km odcinku Kochanówka – Dębica. W dalszej perspektywie realizowana będzie modernizacja linii L25 na odcinku Mielec – Padew Narodowa.

Zobacz też...

1 Komentarzy

Goździk27121993 27 sierpnia 2020 (czwartek) at 15:43

Bardzo się cieszę, że modernizacja linii kolejowej tak szybko postępuje. Czekamy na remont linii kolejowej Mielec-Padew i oraz odcinka Kochanówka-Dębica oraz powrót połączeń pasażerskich.

Odpowiedz

Zostaw komentarz