W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Pocisk artyleryjski z II wojny światowej na lotnisku

Operator koparki, podczas prac ziemnych przy jednej z firm na terenie lotniska w Mielcu, przy ul. Cop-u, wykopał niewybuch.

O znalezisku powiadomił dyżurnego mieleckiej komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj po godz. 14, oficer dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas prac ziemnych przy ul. Cop-u w Mielcu, w rejonie jednej z firm zlokalizowanych na terenie lotniska. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wykopywania ziemi zahaczył o przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z mieleckiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to głowica pocisku rakietowego-artyleryjskiego, kal. 152 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów, którzy po przybyciu na miejsce sprawdzili teren wokół znaleziska, do głębokości 50 cm. W trakcie sprawdzania ujawnili jeszcze 2 granaty moździeżowe kal. 81 mm. Patrol minersko-saperski podjął niebezpieczne przedmioty, które zostaną zdetonowane.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa