W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Podsumowanie mieleckich konsultacji społecznych

Mieleccy policjanci zakończyli pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących wdrażania map zagrożeń na terenie naszego powiatu.  Ostatnie konsultacje odbyły się w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Uczestnicy spotkań przekazali policjantom wiele ważnych  wniosków i informacji o miejscach szczególnie zagrożonych na terenie naszego miasta i powiatu mieleckiego.

Spotkaniem w Urzędzie Miasta w Mielcu zakończyły się konsultacje społeczne przeprowadzone przez mieleckich policjantów.

Konsultacje odbyły się w Urzędzie Gminy w Tuszowie Narodowym, Urzędzie Miasta w Radomyślu Wielkim, Urzędzie Gminy w Czerminie, Urzędzie Gminy w Wadowicach Górnych, Urzędzie Miasta w Przecławiu oraz Urzędzie Gminy w Borowej.

We wszystkich spotkaniach udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji działających na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa oraz mieszkańcy gmin powiatu mieleckiego. Z ramienia Policji każdorazowo w spotkaniu brał udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Andrzej Swół lub Zastępca Komendanta podinsp. Lesław Zdziebło, a także Komendanci Komisariatów Policji, Naczelnicy KPP Mielec oraz  Kierownicy Posterunku i Rewirów Dzielnicowych i oficer prasowy mieleckiej jednostki policji.

Policjanci podczas konsultacji zbierali wnioski i gromadzili wiedzę o miejscach szczególnie zagrożonych na terenie powiatu oraz wszystkich gmin. Uczestnicy konsultacji bardzo chętnie mówili o miejscach, gdzie występują zagrożenia w ruchu drogowym oraz zagrożenia społeczno-patologiczne szczególnie zagrażające dzieciom i młodzieży.

W konsultacjach społecznych dotyczących wdrażania mapy zagrożeń w Urzędzie Miasta w Mielcu wzięło udział wielu przedstawicieli instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa, przewodniczący rad i zarządów mieleckich osiedli, sołtysi mieleckich gmin oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół z terenu Mielca i gminy Mielec, a także lokalne media.

Podczas konsultacji, podsumowując 2015 rok, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu przedstawił i omówił skalę przestępczości oraz zagrożenie wykroczeniami na terenie Mielca i powiatu. Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba, zabierając głos jako pierwszy, podkreślił rolę zapobiegania wykroczeniom na terenie miasta i ważną współpracę pomiędzy Policją a Strażą Miejską. W czasie spotkań dużo wniosków dotyczących kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym zgłaszali przewodniczący rad osiedli. Poruszona została także bardzo ważna kwestia bezpieczeństwa przeciwpożarowego i współdziałania wszystkich służb.

Wszystkie wnioski zebrane w czasie przeprowadzonych konsultacji społecznych posłużą do stworzenia mapy zagrożeń, która funkcjonować będzie jako narzędzie dokładnie definiujące zagrożenia oraz będzie podstawą do jeszcze efektywniejszego dyslokowania sił policyjnych na terenie naszego powiatu.

 

ukk 

dfffr

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa