21 października 2019 (poniedziałek) - 12:45
Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego
Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego
Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego
Robaczek Mielecki

Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego

Ranking Robaczka

    

 1. CZŁOWIEK ROKU „NA MOIM PODWÓRKU” – Daniel Kozdęba. Ponad rok temu, w moim ukochanym Mielcu, tak zwany młody, energiczny pogonił zastygłą w samozadowoleniu ekipę rządzącą miastem od 1994 i stał się jednocześnie wielką niewiadomą. Trzynaście miesięcy po objęciu rządów, prezydent Kozdęba zdecydowanie zasłużył na pozytywną ocenę.

Spotkania z mieszkańcami, zaangażowanie  w walkę o świeże powietrze ,odkomarzanie, bezpłatny świąteczny transport, to tylko kila  z(jak mówił klasyk) dodatnich plusów. Ktoś powie –  nic wielkiego, po prostu normalność. Problem w tym, że długie lata musieliśmy na nią czekać. Poza tym, jeżeli mam wybierać pomiędzy podróbką Genesis a Dodą , to zdecydowanie wybieram tych pierwszych.

2. CZŁOWIEK ROKU – Jarosław Kaczyński. Osoba Jarosława Kaczyńskiego może służyć za najwyższą pochwałę cierpliwości. Wiadomo wszak, że człowiek cierpliwy wart więcej niż bohater, bo wie, że trawa z czasem zamienia się w mleko. Przez lata wieszczyli mu polityczny koniec, nie tylko wrogowie. W 2012 Michał Kamiński wydał książkę: „Koniec PIS-u”, rok wcześniej Ludwik Dorn wypowiedział słynne:„Ta czaszka już się nie uśmiechnie”. Dziś pan prezes jest panem komendantem a jego przeciwnicy podrygują niczym szprotki wyrzucone na plażę, udając giertycho-kangury.

 3. NIESPODZIANKA ROKU  –  Zwycięstwo Andrzeja Dudy. Było w tym coś z biblijnej walki Dawida z Goliatem. Oto polityk z trzeciego szeregu, chłystek jak nazwała go Anna Nehrebecka, pokonuje prezydenta, który miał za sobą media, autorytety, partię rządzącą, a zgolenie wąsów wystarczało mu do zdobycia zaufania większości Polaków. Wielka rzecz!

 4. PRZEGRANY ROKU  – Leszek Miller. Dlaczego nie Komorowski? Prawdziwa dupa wołowa nie potrafi nawet wygrać konkursu na największą dupę wołową – żart. Poważnie, uważam, że nawet kompromitacja byłego prezydenta nie dorównuje osiągnięciom byłego premiera. Zatopić SLD, najbardziej  rozpoznawalny lewicowy szyld polskiej polityki, to się nazywa opus magnum.

 5. KULTURALNE WYDARZENIE ROKU – Konkurs Chopinowski.   Nareszcie nasze srebro rodowe  doczekało się właściwego potraktowania  przez organizatorów i media. Dzięki temu ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z muzyka klasyczną ,wieczorami wpatrywali się w palce pianistów, aby następnego dnia w pracy komentować ze znajomymi wykonania i obstawiać zwycięzcę. Oczywiście, że było w tym dużo snobizmu, ale po latach, w których na Opolski Festiwal  wpuszczano disco-polowców, snobowanie się na Chopina jest jak najbardziej wskazane.

 6. ŻENADA ROKU – Teledysk Marii Niklińskiej. Słynne dziecko słynnego rodzica, to zjawisko nader częste w polskim show-biznesie. Oczywiście , nie każda latorośl z nazwiskiem nadaje się do tarcia chrzanu, zdarza się, że dziecko przewyższa talentem rodzica (przykład młodego Stuhra). Niestety, w przypadku pani Marii, córki byłej popularnej prezenterki, brak talentu ewoluował  w odmóżdżenie, czego dowodem jest teledysk do piosenki „Ile jeszcze”.

7. SPORTOWIEC  ROKU– Krzysztof Głowacki. Prawdziwy mistrz prawdziwej federacji.

 8. GŁUPTAS ROKU –Kuba  Wojewódzki  – Plan był taki: pompujemy Kukiza kosztem Dudy i Bronek kasuje wygraną w pierwszej turze. Co z tego wyszło, wszyscy wiemy. Żeby było śmieszniej, Kukiz stworzył partię, która stała się przybudówką PIS. Hi,hi,hi,hi.

9. KSIĄŻKA ROKU – „Cienie moich czasów” Bronisława Wildsteina. Zaliczam się do tych, którzy twierdzą, że dobrych książek nie należy komentować. Należy je czytać.

10. PRZEKRĘT ROKU – Sondaże przed wyborami prezydenckimi.

W latach 80-tych, Stefan Kisielewski pisał o taksówkarzu, który żalił się, że  99 procent ludzi jest za rządem, a on, cholera, cały czas wozi ten jeden procent. Żyjemy w innej Polsce i wydawać by się mogło, że takie numery już nie przejdą. A  jednak.

Oto sondaże największych  ośrodków, na mniej więcej miesiąc, przed wyborami prezydenckimi.

CBOS  06.05.2015 Dyrektor – Mirosława Grabowska

Komorowski -51 %

Duda – 34%

TNS   12.04 2015 Prezes – Piotr Kwiatkowski 

Komorowski – 46%

Duda – 24 %

IBRIS  17.04. 2015 Prezes – Marcin Duma

Komorowski – 42%

Duda – 27%

MILLWARD BROWN  29.04.2015 Prezes – Krzysztof Borys- Kruszewski

Komorowski – 42%

Duda – 27%

Wyżej wymienionym, życzę obszernych rumieńców!

A kto ciekawy ,jak to możliwe, polecam kapitalny felieton Piotra Lisiewicza: „Grupa trzymająca sondaże”.

 

ROBACZEK  MIELECKI

 

Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego

Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego
Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego
Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości