W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Felietony Informacje

Podsumowanie roku 2015 wg Robaczka Mieleckiego

Ranking Robaczka

    

 1. CZŁOWIEK ROKU „NA MOIM PODWÓRKU” – Daniel Kozdęba. Ponad rok temu, w moim ukochanym Mielcu, tak zwany młody, energiczny pogonił zastygłą w samozadowoleniu ekipę rządzącą miastem od 1994 i stał się jednocześnie wielką niewiadomą. Trzynaście miesięcy po objęciu rządów, prezydent Kozdęba zdecydowanie zasłużył na pozytywną ocenę.

Spotkania z mieszkańcami, zaangażowanie  w walkę o świeże powietrze ,odkomarzanie, bezpłatny świąteczny transport, to tylko kila  z(jak mówił klasyk) dodatnich plusów. Ktoś powie –  nic wielkiego, po prostu normalność. Problem w tym, że długie lata musieliśmy na nią czekać. Poza tym, jeżeli mam wybierać pomiędzy podróbką Genesis a Dodą , to zdecydowanie wybieram tych pierwszych.

2. CZŁOWIEK ROKU – Jarosław Kaczyński. Osoba Jarosława Kaczyńskiego może służyć za najwyższą pochwałę cierpliwości. Wiadomo wszak, że człowiek cierpliwy wart więcej niż bohater, bo wie, że trawa z czasem zamienia się w mleko. Przez lata wieszczyli mu polityczny koniec, nie tylko wrogowie. W 2012 Michał Kamiński wydał książkę: „Koniec PIS-u”, rok wcześniej Ludwik Dorn wypowiedział słynne:„Ta czaszka już się nie uśmiechnie”. Dziś pan prezes jest panem komendantem a jego przeciwnicy podrygują niczym szprotki wyrzucone na plażę, udając giertycho-kangury.

 3. NIESPODZIANKA ROKU  –  Zwycięstwo Andrzeja Dudy. Było w tym coś z biblijnej walki Dawida z Goliatem. Oto polityk z trzeciego szeregu, chłystek jak nazwała go Anna Nehrebecka, pokonuje prezydenta, który miał za sobą media, autorytety, partię rządzącą, a zgolenie wąsów wystarczało mu do zdobycia zaufania większości Polaków. Wielka rzecz!

 4. PRZEGRANY ROKU  – Leszek Miller. Dlaczego nie Komorowski? Prawdziwa dupa wołowa nie potrafi nawet wygrać konkursu na największą dupę wołową – żart. Poważnie, uważam, że nawet kompromitacja byłego prezydenta nie dorównuje osiągnięciom byłego premiera. Zatopić SLD, najbardziej  rozpoznawalny lewicowy szyld polskiej polityki, to się nazywa opus magnum.

 5. KULTURALNE WYDARZENIE ROKU – Konkurs Chopinowski.   Nareszcie nasze srebro rodowe  doczekało się właściwego potraktowania  przez organizatorów i media. Dzięki temu ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z muzyka klasyczną ,wieczorami wpatrywali się w palce pianistów, aby następnego dnia w pracy komentować ze znajomymi wykonania i obstawiać zwycięzcę. Oczywiście, że było w tym dużo snobizmu, ale po latach, w których na Opolski Festiwal  wpuszczano disco-polowców, snobowanie się na Chopina jest jak najbardziej wskazane.

 6. ŻENADA ROKU – Teledysk Marii Niklińskiej. Słynne dziecko słynnego rodzica, to zjawisko nader częste w polskim show-biznesie. Oczywiście , nie każda latorośl z nazwiskiem nadaje się do tarcia chrzanu, zdarza się, że dziecko przewyższa talentem rodzica (przykład młodego Stuhra). Niestety, w przypadku pani Marii, córki byłej popularnej prezenterki, brak talentu ewoluował  w odmóżdżenie, czego dowodem jest teledysk do piosenki „Ile jeszcze”.

7. SPORTOWIEC  ROKU– Krzysztof Głowacki. Prawdziwy mistrz prawdziwej federacji.

 8. GŁUPTAS ROKU –Kuba  Wojewódzki  – Plan był taki: pompujemy Kukiza kosztem Dudy i Bronek kasuje wygraną w pierwszej turze. Co z tego wyszło, wszyscy wiemy. Żeby było śmieszniej, Kukiz stworzył partię, która stała się przybudówką PIS. Hi,hi,hi,hi.

9. KSIĄŻKA ROKU – „Cienie moich czasów” Bronisława Wildsteina. Zaliczam się do tych, którzy twierdzą, że dobrych książek nie należy komentować. Należy je czytać.

10. PRZEKRĘT ROKU – Sondaże przed wyborami prezydenckimi.

W latach 80-tych, Stefan Kisielewski pisał o taksówkarzu, który żalił się, że  99 procent ludzi jest za rządem, a on, cholera, cały czas wozi ten jeden procent. Żyjemy w innej Polsce i wydawać by się mogło, że takie numery już nie przejdą. A  jednak.

Oto sondaże największych  ośrodków, na mniej więcej miesiąc, przed wyborami prezydenckimi.

CBOS  06.05.2015 Dyrektor – Mirosława Grabowska

Komorowski -51 %

Duda – 34%

TNS   12.04 2015 Prezes – Piotr Kwiatkowski 

Komorowski – 46%

Duda – 24 %

IBRIS  17.04. 2015 Prezes – Marcin Duma

Komorowski – 42%

Duda – 27%

MILLWARD BROWN  29.04.2015 Prezes – Krzysztof Borys- Kruszewski

Komorowski – 42%

Duda – 27%

Wyżej wymienionym, życzę obszernych rumieńców!

A kto ciekawy ,jak to możliwe, polecam kapitalny felieton Piotra Lisiewicza: „Grupa trzymająca sondaże”.

 

ROBACZEK  MIELECKI

 

rob

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa