W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Podsumowanie roku mieleckiej strefy

Coroczne „Spotkanie z  Inwestorami SSE EURO-PARK MIELEC” zgromadziło liczne grono partnerów biznesowych strefy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wojewodą Podkarpacką Panią Ewą Leniart oraz Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego Panią Marią Kurowską, starostowie, prezydenci, burmistrzowie miast, wójtowie, przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, reprezentanci instytucji i organizacji okołobiznesowych oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w mieleckiej strefie.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu ARP S.A. i Dariusza Śliwowskiego, Wiceprezesa Zarządu ARP S.A.

Następnie Krzysztof Ślęzak, Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu przedstawił efekty funkcjonowania strefy w ubiegłym roku oraz najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w mieleckiej SSE.

W ramach wydanych zezwoleń na rozpoczęcie działalność w strefie przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 760 mln zł oraz utworzenie 970 nowych miejsc pracy. Ponadto ci, którzy funkcjonują już w mieleckiej SSE planują utrzymać zatrudnienie na poziomie przekraczającym 3,1 tys. miejsc pracy.

Przez cały rok zarządzający strefą angażował się w wiele zróżnicowanych działań – goszcząc delegacje zagraniczne oraz organizując wizyty biznesowe (Klub Radców Handlowych, Polonia Amerykańska, targi branżowe, seminaria gospodarcze), promując kształcenie zawodowe (Festiwal Nauki i Techniki, Dni Otwarte Strefy), współorganizując konferencje tematyczne (Mielec stawia na zawodowców, Czwartek Jakości w strefie) czy udzielając się w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (m.in.: Festiwal Muzyczny, Ogólnopolskie Biegi Uliczne)

W tym czasie otwarto kilka hal produkcyjnych ulokowanych na terenach objętych granicami strefy tj.: ML System, Protektor, Gumotiv, Aesculap Chifa, Cyclone Polska oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania firmy Husqvarna.

Natomiast pod koniec roku nastąpiło rozszerzenie strefy o powierzchnię prawie 175 ha. Nowe tereny włączono do Dębicy, Lubaczowa, Radzynia Podlaskiego, Rzeszowa, Łańcuta, Chełma i Kraśnika oraz utworzono nowe podstrefy w Jedliczu, Krasnymstawie, Brzozowie i Strzyżowie. Obecnie mielecka SSE obejmuje 1643 ha w 32 lokalizacjach.

 

 

W kolejnym punkcie spotkania poruszono tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach tej części wystąpili: Alicja Łabęcka (Prezes Stowarzyszenia „Godne Życie dla Dzieci”), Paweł Wacławik (Prezes Zarządu SPR Stal Mielec S.A.) oraz Łukasz Szuba (Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza). Mówili o swojej działalności, dotychczasowych osiągnięciach oraz o tym jak ważną rolę pełnią w lokalnej społeczności: stowarzyszenie wspierające rodziny, sport czy politechnika dziecięca.

Z kolei o przyszłości druku 3D mówił Prezes Zarządu Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sebastian Murawski. Prezentując nowoczesny park maszynowy zachęcał do współpracy przedsiębiorców z różnych gałęzi przemysłu.

Po bloku prezentacji biznesowych konferansjer zaprosił wszystkich na część podczas której wyróżniono inwestorów strefowych. Nagrodzono tych, którzy w ostatnim czasie wykazywali się swoją aktywnością nie tylko w sferze biznesowej – nie zapominając o lokalnym społeczeństwie czy o promocji strefy.

W kategorii „Społecznie Odpowiedzialny Biznes” wyróżniono firmę KIRCHHOFF POLSKA, która mocno integruje się z lokalnym środowiskiem, wspierając inicjatywy z różnych dziedzin.

Za angażowanie się w obszar promocji kształcenia zawodowego nagrodzono SPLAST. Przedsiębiorca współpracuje z wieloma uczelniami technicznymi oraz współdziała z lokalnymi szkołami średnimi w kwestii tworzenia kierunków kształcenia oraz programów nauczania dostosowywanych do realnych potrzeb gospodarki.

 

 

Ambasadorem strefy została firma BURY. W mieleckiej strefie działa od 2000 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych inwestorów. W ostatnim czasie rozszerzyła swoją działalność o rynek meksykański. Tym samym producent urządzeń do mobilnej komunikacji stał się marką znaną już na całym świecie.

Pozostałe wyróżnienia trafiały do firm, które od niedawna funkcjonują w strefie ale już mocno zaznaczyły w niej swoją obecność.

W kategorii „Start w SSE” laureatem został Cyclone Polska, który w ubiegłym roku rozpoczął działalność w strefie a w ramach swojej inwestycji tworzy innowacyjne rozwiązania dla branży lotniczej. Z kolei za dynamiczny rozwój w strefie wyróżniono firmę Cyfrowa Foto, największą cyfrową drukarnię w Europie Środkowo-Wschodniej, która sukcesywnie rozszerza swoją działalność o kolejne zagraniczne rynki.

Jak ważna dla rozwoju regionu jest mielecka strefa wielokrotnie podkreślali goście w trakcie spotkania. Wiele ciepłych słów pod adresem zarządzającego strefą skierowały władze województwa podkarpackiego: Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart i Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska.

Organizatorzy spotkania zadbali o dobry nastrój gości. Zaproszeni mogli podziwiać występy Dominiki Maciąg oraz ICE SHOW, co było miłym przerywnikiem w rozmowach i dyskusjach biznesowych.

ARP S.A.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała ponad 17 milionów na inwestycje

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa