W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Poezją i folkiem

Firmy SDS Mielec sp z.o.o, CRONIMET PL oraz Karczma Polska zapraszają serdecznie na koncert Andrzeja Szęszoła z zespołem oraz Drake Sea Folk Group.

Odbędzie się on 20.10 o godzinie 20 w Karczmie Polskiej w Mielcu przy ul. Partyzantów 2. „Poezją i folkiem” to – poza możliwością spotkania się i spędzenia miło piątkowego wieczoru – okazja do pomocy Andrzejowi Grzeli, liderowi zespołu „Ryczące Dwudziestki”, który w 2015 roku dostał wylewu na scenie podczas swojego koncertu.

Dzisiaj przebywa w ośrodku w Osielsku, gdzie m.in. dzięki wsparciu środowiska żeglarskiego, przyjaciół i swoich dawnych pacjentów (Andrzej jest lekarzem), poddawany jest specjalistycznej rehabilitacji. Leczenie jest bardzo kosztowne, zatem CAŁY DOCHÓD z imprezy przekazujemy właśnie na ten cel.

Jak to się stało, że potrzebna jest pomoc?

„To były ostatnie minuty krakowskiego festiwalu piosenki żeglarskiej Shanties 2015.Na scenie gromko grzmiała pieśń „Moje morze” – a cappella, mocnymi męskimi głosami. Andrzej Grzela zwany „Qnią”, lider zespołu Ryczące Dwudziestki, jak zawsze na scenie dawał z siebie wszystko. Nagle przestał śpiewać. Pierwsza diagnoza – wylew. Szybka interwencja lekarzy, a później ryzykowna operacja, sprawiły, że żyje.

Andrzej jest lekarzem, dotąd pracującym po kilkanaście godzin dziennie w różnych miejscach. Z zamiłowania żeglarz, wysportowany, silny mężczyzna. Folk morski i śpiewanie to jego żywioł. W 1983 roku wraz kolegami założył znany i lubiany zespół Ryczące Dwudziestki, jedną z niewielu grup muzycznych, w której chór pięciu męskich głosów śpiewa bez akompaniamentu.
Artyści szybko zdobyli serca widzów, zaczęli wydawać płyty, koncertować, odnosić sukcesy na festiwalach. Początkowo repertuar stanowiły tradycyjne pieśni morskie i utwory o tematyce żeglarskiej utrzymane w stylu folku celtyckiego. Przełomem w ich karierze była płyta „By The Waters”, która ukazała się w 1994 roku. Przygotowując ją, muzycy sięgnęli po inspiracje pozafolkowe – gospel i spirituals, tu dopiero pokazując pełnię swoich możliwości wokalnych. Nagła choroba artysty poruszyła środowisko szantowe i żeglarskie, które pośpieszyło z pomocą.

Organizator festiwalu Shanties, Krakowska Fundacja Żeglarstwa, Sportu i Turystyki „Hals” oraz przedstawiciele zespołu Ryczące Dwudziestki zawiązali komitet społeczny „Pomoc dla »Qni«”. Niebawem na wielu imprezach artystycznych, sportowych i turystycznych w całym kraju pojawili się wolontariusze zbierający do puszek datki z przeznaczeniem dla Andrzeja…Dzisiaj Andrzej przebywa w ośrodku w Osielsku, gdzie m.in. dzięki wsparciu środowiska żeglarskiego, przyjaciół i swoich dawnych pacjentów poddawany jest specjalistycznej rehabilitacji.” (Magazyn WIATR, 09.2017r)

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1251715688263396/

 

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa