W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Policjanci polecają Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w powiecie mieleckim od września 2016 roku. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy naszego powiatu mogą aktywnie informować Policję o pojawiających się zagrożeniach.

Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
baner Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zdjęcie poglądowe
We wrześniu 2016 roku w województwie podkarpackim ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego czasu każdy mieszkaniec powiatu mieleckiego może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

W 2019 roku mieleccy policjanci przyjęli 929 zgłoszeń. 565 z nich potwierdzono, z czego 359 wyeliminowano. W zdecydowanej większości zgłoszenia dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Funkcjonariusze otrzymują także sygnały dotyczące m.in. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także niewłaściwej infrastruktury drogowej. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.

Obsługa mapy zagrożeń jest intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po wejściu znajdziemy informacje na temat aplikacji. Znajdują się tam również odnośniki do KMZB i statystyk. Należy uważnie przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. W razie potrzeby do działań angażowane są także inne służby.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa