W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjanci podsumowali „Majowy weekend”

Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.

Od piątku, na drogach powiatu mieleckiego nie doszło do żadnego wypadku, funkcjonariusze pracowali na miejscach 20 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni, mieleccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego powiatu. Dbali, aby na tych głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

Na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, wzmożono kontrole prędkości. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Od piątku, na drogach powiatu mieleckiego doszło do 20 kolizji, nie odnotowano wypadków drogowych. Policjanci ujawnili 124 wykroczenia w ruchu drogowym. Sprawdzili stan trzeźwośći 304 kierujących pojazdami. Niestety podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymali 1 kierującego, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się „wsiąść za kółko”. Ponadto ujawnili 65 przekroczeń prędkości, zatrzymali 2 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli drogowych, mundurowi zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Niedziela pod znakiem gwałtownej aury [FOTO]

Wiadomości Mielec

Pijany wjechał w zaparkowany samochód

Wiadomości Mielec

Tragedia nad Wisłoką w Tuszymie

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa