W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjanci powiatu mieleckiego przypominają o obowiązujących obostrzeniach stosując pouczenia

Powrót do wzmożonych obostrzeń spowodował konieczność podjęcia działań ze strony policjantów powiatu mieleckiego, który od soboty 10 października znajduje się w czerwonej strefie. Mieleccy policjanci starają się przypominać o obowiązujących obostrzeniach stosując pouczenia.
Wobec osób jawnie lekceważących obowiązujące przepisy wyciągane są konsekwencje w postaci nakładania mandatów karnych oraz kierowania wniosków do sądu. Przypominamy, że za lekceważenie nałożonych restrykcji grozi mandat do 500 zł. Pamiętajmy także, że wprowadzone ograniczenia podyktowane są ochroną zdrowia i życia nas wszystkich.

Trwa walka z pandemią koronawirusa. W minionym tygodniu policjanci ujawnili blisko 200 przypadków niestosowania się do obwiązujących w tej materii przepisów. W sporej części przypadków wystarczyło pouczenie, ponieważ wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w chwili kontroli po prostu zapomniało założyć maseczkę czy przyłbicę. Zapominali również o konieczności zachowania zasad dystansu. Niestety, nie w każdym przypadku wystarczało pouczenie. Zdarzały się również sytuacje, gdzie konieczne okazało się nałożenie mandatu.

W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci ukarali mandatem karnym ponad 20 osób za niestosowanie się do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 roku w sprawie ustanowionych określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii. Funkcjonariusze skierowali także blisko 30 wniosków o ukaranie do sądu za naruszenie obowiązku zakrywania ust i nosa. O przypadkach złamania zakazów powiadomione zostaną również służby sanitarne.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych.

Przypominamy, że osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa.

Pamiętajmy, że ograniczenia nie zostały wprowadzone po to, by ograniczać nasze wolności, tylko po to, by chronić nas i osoby w naszym najbliższym otoczeniu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa