21 maja 2019 (wtorek) - 11:13
Slider
Image default
Informacje

Policjanci spotkali się z seniorami

Po raz kolejny policjanci spotkali się z seniorami aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie w klubie seniora „Pogodna Jesień” było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Współpraca z klubami seniora to jeden z wielu elementów działań, jakie prowadzą mieleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców naszego powiatu. Cykliczne spotkania odbywające się w klubach seniora dotyczą najczęściej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ukierunkowane są na uświadamianie słuchaczy na obecnie występujące zagrożenia.

Podczas spotkań omawiane są przykłady oszustw, kradzieży oraz innych przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Wczorajsze spotkanie w klubie seniora „Pogodna Jesień”, które odbyło się w domu dziennego pobytu przy ulicy Kocjana w Mielcu, koncentrowało się na bezpieczeństwie osób starszych w ruchu drogowym. Policjantka prowadząca spotkanie omówiła istotne aspekty poruszania się seniorów na rowerach oraz zwróciła uwagę na istotne elementy w kwestii bezpieczeństwa pieszych seniorów.

W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej PZU, który przekazał seniorom kamizelki odblaskowe, aby byli bardziej widoczni na drodze jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Urszula Chmura KPP Mielec

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: