W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Policjanci zapraszają młodzież do udziału w debacie

Mieleccy policjanci organizują debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ, Kształtowanie postaw młodych kierowców”, która odbędzie się 29 stycznia o godz. 10, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, ul. Warszawska 1. Debata jest kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie efektywności działań na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem. Do najistotniejszych z nich należy organizacja debat społecznych, których celem jest poznanie oczekiwań społecznych i efektywności ich realizacji przez Policję.

W związku z tym policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną w ubiegłym roku przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia„Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Rozpoczęciem akcji była debata społeczna pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

Akcja była skierowana przede wszystkim do uczniów klas III i IV szkół średnich, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź zamierzają je uzyskać. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu mieleckiego, eksperci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Krośnie, ratownicy medyczni oraz inni specjaliści z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

29 stycznia br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbędzie się debata ewaluacyjna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ, Kształtowanie postaw młodych kierowców”, która będzie jednocześnie podsumowaniem i kontynuacją rozpoczętych działań policyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu mieleckiego. W spotkaniu udział wezmą eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu oraz nauczyciele i uczniowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów III i IV klas szkół średnich do udziału w debacie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa