W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjant po służbie zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Policjant mieleckiej drogówki, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 55-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto pojazd, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych i wymaganego ubezpieczenia.

Policjant mieleckiego wydziału ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, jadąc swoim prywatnym samochodem, zwrócił uwagę na volkswagena, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Mając podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy, bez wahania zatrzymał auto i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego z Mielca, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volkswagena. 55-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna od kilku lat nie posiada prawa jazdy. Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo volkswagen, którym kierował, nie dość, że nie posiadł ważnych badań technicznych, to jeszcze wymaganego ubezpieczenia OC. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci nie mają taryfy ulgowej dla kierowców, który w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza kiedy jeżdżą bez uprawnień i po alkoholu. Tacy kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.

Wobec 55-letniego mieszkańca gminy Mielec zostało wszczęte postępowanie o niestosowanie się do wyroku sądu oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa