W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Polsko – amerykańskie ćwiczenia żołnierzy na poligonie

Żołnierze 3. PBOT i 21. BSP ćwiczyli wspólnie z żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Wymiana doświadczeń z zakresu taktyki, czy medycyny pola walki to nieoceniony wkład w coraz lepsze wyszkolenie podkarpackich terytorialsów.

W miniony weekend żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich rozpoczęli wspólne ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA.

To nie pierwszy raz, kiedy podkarpaccy terytorialsi realizują zajęcia z amerykańskimi kolegami z 82. DPD. To bezcenna wymiana doświadczeń. Szkolenie odbyło się w oparciu o Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba.

Żołnierze z Polski i Stanów Zjednoczonych podczas wspólnego szkolenia dzielili się rozwiązaniami i sposobami działań taktycznych, doskonalili umiejętności z ratownictwa pola walki i procedur działania na punktach kontrolnych. Głównym celem szkolenia była wspólna wymiana doświadczeń.

Takie szkolenia są dla nas bardzo cenne. Dzięki nim podkarpaccy terytorialsi mogą uczyć się i nabywać doświadczenia współpracując z najlepiej wyszkolonymi żołnierzami armii amerykańskiej. To nieoceniona możliwość poszerzania swojej wiedzy i umiejętności jako żołnierza – mówi dowódca 3.PBOT płk Michał Małyska.

Celem szkoleń jest ciągłe doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy podkarpackiej brygady, które są podnoszone dzięki wielokrotnym szkoleniom z żołnierzami armii sojuszniczych, między innymi z Estońskiej Ligii Obrony, czy Gwardii Narodowej USA.

ć

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa