W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Poseł Fryderyk Kapinos odpowiada w sprawie pytań dotyczących rozdysponowania dodatkowej subwencji ogólnej

Informacja w sprawie wyjaśnień Zarządu Powiatu Mieleckiego odnośnie zapytań ze strony mieleckich mediów dotyczących rozdysponowania dodatkowej subwencji ogólnej

W związku z informacją zamieszczoną w dniu 22 sierpnia br. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mielcu dotyczącą wyjaśnień Zarządu Powiatu Mieleckiego odnośnie zapytań ze strony mieleckich mediów dotyczących rozdysponowania dodatkowej subwencji ogólnej, chciałbym odnieść się do zawartych w niej treści.

W przedmiotowej informacji możemy bowiem przeczytać, że: „Powiat Mielecki ma otrzymać 9,43 mln PLN w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej. O kwocie tej poinformował lokalny poseł partii rządzącej – Fryderyk Kapinos. Informacją tą podzielił się z mediami, a do Starostwa Powiatowego w Mielcu nie dotarła żadna wiadomość w tej sprawie. Również stan konta nie powiększył się o wspomnianą sumę.”

Pragnę poinformować, że zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Finansów w dniu 18 sierpnia br. do wszystkich samorządów w Polsce została przez MF wysłana w systemie informatycznym informacja o uzupełnieniu subwencji ogólnej. Przewidziana dla każdego samorządu kwota została podzielona na transze, a pierwsza z nich trafi na konta bankowe JST już pod koniec sierpnia br. Gminy, powiaty i miasta same zdecydują na co przeznaczą pieniądze. JST mogą wykorzystać środki na wydatki bieżące lub inwestycje.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dąży do zrównoważonego rozwoju całego kraju, niezależnie od politycznych poglądów ich włodarzy. Wspieramy władze wsi, gmin, miast i miasteczek w pomysłach na nowe inwestycje w regionie, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa