W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Posiedzenie Dziecięcej Rady Miejskiej [FOTO]

Już po raz dziewiętnasty w sali posiedzeń im. Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim, na miejscach radnych miejskich zasiedli uczniowie z naszego miasta. Tegoroczne obrady przebiegały pod hasłem ABC Urzędu Miejskiego.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek, który po krótkim wstępie przekazał głos swojemu dzisiejszemu następcy. Za pilnowanie porządku obrad odpowiedzialny był Patryk Drożdż, przewodniczący samorządu Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski poproszony o zabranie głosu przyznał, że nie może doczekać się pytań, które przygotowali najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

Zgodnie z porządkiem obrad, głos zabrała Sekretarz Miasta Monika Szczodry, która opowiedziała o pracy urzędu, wyjaśniła podstawowe terminy i zasady obowiązujące w samorządzie.

Kolejnym etapem, najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież, było zadawanie pytań  do władz miasta. Wśród poruszanych przez uczniów kwestii pojawiały się pytania z bieżących spraw, jak i planów na przyszłe lata. Mali radni pytali między innymi o komunikację miejską, kulturę i rozrywkę, przedstawili także kilka swoich propozycji na rozwój Mielca.

– Na zakończenie chciałabym pogratulować i życzyć udanych wakacji, które już za niespełna dwa tygodnie. Niech będą radosne, ale i bezpieczne. Odpocznijcie i wróćcie do szkoły z nowymi siłami.  Życzę Wam także, byście mieli w sobie taką wytrwałość i dociekliwość jaką zaprezentowaliście dzisiaj – powiedział Prezydent Miasta Jacek Wiśniewski.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości