W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Powiat Mielecki z Gminą Mielec zakończył budowę nowych chodników

Dzięki wspólnej inwestycji powiatu i gminy, ponad kilometr nowych chodników przy drogach powiatowych oddano już do użytku mieszkańców.

1 172 m – tyle łącznie nowych nawierzchni chodnikowych położonych zostało w trzech miejscowościach Gminy Mielec. Nowe chodniki oficjalnie do użytku oddane zostały 29 września przez gospodarzy samorządów: powiatowego i gminnego, którzy kosztami inwestycji podzieli się po połowie.

 Za kwotę 533 007,36 zł wykonawca F P-H-U BRUKPOL wykonał prace na odcinkach:

  1. przy dr. Nr 1 143R Gawłuszowice – Mielec na odc. o dług. 290 m w m. Chrząstów,
  2. przy dr. Nr 1 143R na odc. o dług. 287 m w m. Chrząstów (szkoła)
  3. przy dr. Nr 1 713R Grochowe II – Trześń – Mielec na odc. o dług. 595 m w m. Trześń

Bardzo dziękuję staroście za dobra współpracę. Mamy dużo wspólnych inwestycji, których jakość zasługuje na pochwałę. Spotykamy się z Panem starostą na kontroli inwestycji i wydaje mi się, że dzięki temu ta jakość wykonanych zadań jest bardzo dobra. Docierają do mnie głosy od mieszkańców, którzy są bardzo zadowoleni z inwestycji – powiedział wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

 

unnamed-2

 

Jak już wcześniej mówiłem, Starostwo każdego roku będzie przekazywać kwotę miliona złotych na budowę chodników, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Tak było w ubiegłym roku, w tym kontynuujemy prace i w kolejnych latach też na pewno nie zabraknie inwestycji w chodniki przy drogach powiatowych – dodał starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

unnamed

 

Warto przypomnieć, że w 2015r.  Starostwo Powiatowe w Mielcu przy wspólnym finansowaniu z gminami wybudowało blisko 6 km nowych chodników przy drogach powiatowych. Wówczas przeznaczono na ten cel 2 mln 300 tys. zł. W samej Gminie Mielec powstało wtedy blisko 2 km nowych chodników.

 

unnamed-1

 

unnamed-3

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa