W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Materiały promocyjne Sport

Powrót 1. Ligi. Olimpia Grudziądz pierwszym przeciwnikiem Stali

Już w najbliższy weekend do gry powrócą piłkarze występujący na co dzień w drugiej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zawodnicy mieleckiej Stali zmierzą się, w niedzielę, w Grudziądzu z
miejscową Olimpią.

Warto pamiętać, że chcąc obstawiać u bukmachera to wydarzenie, warto zastosować, np. w serwisie STS kod promocyjny,
który zapewnić może atrakcyjną premię powitalną. Kto wygra to starcie? Przekonamy się około godziny 14:40, kiedy zakończy się to spotkanie. Przeanalizujmy, co może czekać piłkarzy prowadzonych przez Dariusza Marca.
Ciężko przepracowana zima

Zawodnicy mieleckiej Stali mieli bardzo pracowity okres przygotowawczy do rundy wiosennej.
Drużyna rozegrała 7 spotkań kontrolnych, z czego aż 4 zakończyły się wygraną ekipy Dariusza Marca. Raz padł remis, a dwukrotnie Stal musiała uznać wyższość rywala.
Piłkarze z Mielca przegrali spotkania z Wisłą Kraków oraz Stalą Rzeszów. W ostatnim meczu sparingowym wygrali z Czornomorecią Odessa 2:1. Obie bramki dla Stali zdobył Michał Żyro.
Trzeba przyznać, że piłkarze Dariusza Marca nie próżnowali i bardzo ciężko przepracowali okres przygotowawczy. Niewiele zespołów mogłoby pochwalić się rozegraniem aż siedmiu meczów towarzyskich w tej przerwie zimowej. Oczywiście, są drużyny, które mają za sobą jeszcze więcej gier kontrolnych. O jednej z takich ekip, przeczytacie poniżej.

Olimpia w świetle przygotowań do rundy wiosennej

Zawodnicy z Grudziądza rozegrali jeszcze jedno spotkanie więcej niż Stal. Jednak, podobnie jak piłkarze Dariusza Marca, podopieczni Jacka Trzeciaka mieszali lepsze występy ze słabszymi. Można to jednak tłumaczyć – w obu przypadkach – chęcią wypróbowania nowych ustawień czy wariantów gry, żeby zaskoczyć przeciwnika w rundzie wiosennej.
Czy tak faktycznie będzie? Tego dowiemy się zapewne dopiero po kilku wiosennych spotkaniach. Oczywiście, część z tych wyników i stylu gry znajdzie swoje odzwierciedlenie w najbliższej rundzie rozgrywek. Tak, czy inaczej, należy podchodzić do rezultatów sparingów z dużym dystansem.
Gdzie Stal, a gdzie Olimpia?

Sytuacja w tabeli 1. Ligi

Warto także przypomnieć, jak prezentuje się sytuacja obu zespołów w tabeli 1. Ligi. Ekipa z Mielca jest wiceliderem rozgrywek i traci tylko dwa punkty do prowadzącej Warty Poznań.
Olimpia także plasuje się wysoko, bo na 5. miejscu. Zawodnicy z Grudziądza uzbierali 7 punktów mniej niż piłkarze prowadzeni przez Dariusza Marca.
Strata być może byłaby jeszcze mniejsza, gdyby nie porażka Olimpii na początku listopada 2019 roku, dość niespodziewana, w meczu z Sandecją Nowy Sącz.
Najbliższe starcie będzie trzecim między Stalą, a Olimpią w obecnym sezonie. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym 16 sierpnia 2019 roku w Mielcu, Biało-niebiescy wygrali 2:0, a bramki zdobyli Grzegorz Tomasiewicz i Adrian Paluchowski. Oba gole padły jeszcze w pierwszej części
rywalizacji. Nieco ponad miesiąc później, Stal czekała wyprawa do Grudziądza na spotkanie w ramach Pucharu Polski.
Na listę strzelców ponownie wpisał się Paluchowski, a po jednym trafieniu dołożyli również Michał Mak oraz Josi Soljić. W rezultacie, drużyna z Mielca wygrała 3:0. Najbliższe spotkanie będzie kolejną okazją dla zawodników z Grudziądza, żeby przerwać tę złą passę.
Dość powiedzieć, że ostatnia wygrana Olimpii w meczu ze Stalą miała miejsce w 2016 roku!
Wtedy, drużyna z Grudziądza zwyciężyła w spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek (3:1). Warto dodać, że był to mecz rozgrywany na stadionie Olimpii. Teraz, zawodnicy Jacka Trzeciaka mogą przerwać złą passę, ponownie, meczem przed własną publicznością.
Czy tak się stanie? O tym przekonamy się już 1 marca. Wszyscy oczekują, że będzie to mecz pełen emocji. Tym bardziej, że spotkają się w nim dwie czołowe drużyny 1. Ligi. My liczymy jednak na dobry występ Stali. Najlepiej – okraszony trzema zdobytymi punktami.
Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi na stadionie w Mielcu 1 marca o godzinie 12:40.

Materiał partnera

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa