Informacje

Powstaje twierdza w Mielcu? FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź 1 : 0 [FOTO, VIDEO]

Dziś na stadionie im Grzegorza Laty Stal w zaległym meczu Ekstraklasy gra z Łódzkim ŁKS-em, który jest na ostatnim miejscu w tabeli. Pięć bramek w meczu, jedna uznana.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a ŁKS Łódź to zdecydowana przewaga biało-niebieskich. Stwarzali wiele sytuacji bramkowych. Już w 7 minucie do siatki Łodzian trafił Ilia Shkurin, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Co nie udało się w 7 minucie, to po paru minutach Shkurin ponownie strzelił gola, jednak sędzia liniowy podniósł horagiewke sygnalizując pozycję spaloną, jednego z zawodników Stali.

Do trzech razy sztuka pokazał Shkurin i w końcu strzelił gola, który został uznany za prawidłowy. ŁKS próbował swoich sił w kontrach, których nie było dużo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga połowa meczu to zdecydowane ataki ŁKS. Stal próbowała swoich sił w kontratakach i stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych jednak strzały nie znalazły drogi do bramki. Stal później cofnęła się oddając pole gry ŁKS. W 61 minucie padła bramka wyrównująca jednak nie została ona uznaną.

W 67 i w 81 minucie sytuacja się powtórzyła i bramka wyrównująca nie padła. Mecz do końca toczył się pod dyktando ŁKS. W 90 minucie za drugą żółtą kartkę, czerwoną zobaczył obrońca Stali Pingot. Po tym Stal broniła się i wyszła z tej obrony zwycięsko wygrywając cały mecz wynikiem 1:0

FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź 1 : 0

Bramka Ilja Szkurin (27′)

Kartki:  Żółte  40. Pingot (SMI), 70. Szkurin (SMI) – 69. Balić (LKS), 70. Mammadov (LKS)

Czerwona:  90+1 Pingot (SMI)

Stal Mielec:

Kochalski – Pingot, Matras, Esselink – Jaunzems (90. Gerstenstein), Guillaumier (75. Ferreira Santos), Wlazło, Getinger – Strzałek (62. Wołkowicz), Domański – Szkurin (75. Meriluoto).
Rezerwowi: Jałocha – Ehmann, Wolsztyński, M. Stępień.