W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

W sercu puszczy. Ziemia mielecko-kolbuszowska – promocja albumu [FOTO]

28 lutego w sali audiowizualnej miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu odbyła się promocja albumu „W sercu puszczy. Ziemia mielecko-kolbuszowska”.

Album został wydany na przełomie roku 2023 i 2024 przez Wydawnictwo Libra. Autorem zdjęć są: Andrzej i Zbigniew Kożuchowscy, Piotr Morawski, Tadeusz Poźniak, Dariusz Tyrpin, Hubert Sobiczewski, Krzysztof Motyka, Krystian Kłysewicz, Jacek Stankiewicz, a autorem tekstu – Marek A. Stańkowski.

Jak podkreślono podczas spotkania, prace nad albumem zainicjowały władze samorządowe Gminy Niwiska. W dalszy tok prac nad albumem włączyły się z kolei dziesiątki innych samorządów, w tym także Powiat Mielecki.

Album, jak zaznaczają jego twórcy, ukazuje uroki prastarej puszczy rozciągającej się niegdyś w widłach Wisły i Sanu. Jej serce stanowiły właśnie ziemie: mielecka i kolbuszowska, odznaczające się nie tylko licznymi walorami przyrodniczymi, ale i bogatym krajobrazem kulturowym. Wyjątkowy charakter tego terenu ukazano na setkach malowniczych fotografii, wykonanych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Spotkanie autorskie promujące wydawnictwo cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Wcześniej podobne wydarzenie zorganizowano już w Niwiskach i Kolbuszowej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa