W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Multimedia Relacje z wydarzeń Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pożar ścierniska w Tuszymie [FOTO]

We wtorek 13 września po godzinie 17 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Tuszyma. Na miejsce zostały wysłane po jednym zastępie straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tuszymy.

Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi dotarli strażacy z Tuszymy. Pożarem było objęte około 50 arów ścierniska. Zarzewie ognia szybko rozprzestrzeniało się, czemu sprzyjały chwilowe porywy wiatru. Strażacy opanowali zarzewie ognia, tak by pożar nie przedostał się na kolejne ścierniska.

Następnie na miejsce dotarli strażacy z Mielca. Dowódca ustalił właściciela użytku rolnego, który był na miejscu. Strażacy po opanowaniu zarzewia ognia zaczęli dokładnie przelewać pogorzelisko wodą. Działania ratowników zakończyły się o godzinie 18:11, po czym pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone i zastępy powróciły do jednostek. 

Inf. OSP Tuszyma, red. WCJ24.pl
Fot. K. Mika / OSP Tuszyma

[nggallery id=225]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa