W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pożar w Urzędzie Miejskim w Przecławiu! [FOTO]

Pali się urząd miejski w Przecławiu! Do działań wprowadzane są kolejne jednostki ratowniczo-gaśnicze. Pożar szybko się rozprzestrzenia, a liczba sił i środków na chwilę obecną jest niewystarczająca!

Na szczęście to tylko ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz drużyny Wykrywania i Alarmowania będącej obrony cywilnej z terenu Gminy Przecław. Tematem tegorocznych ćwiczeń, które odbyły się w połowie września była organizacja i prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru budynku użyteczności publicznej tj. Urzędu Miejskiego w Przecławiu oraz organizacja i prowadzenie akcji ratowniczych na akwenach wodnych przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będącego na wyposażeniu jednostek OSP z terenu gminy.

Ćwiczenie miały na celu doskonalenie procedur alarmowania i wprowadzania do działań sił i środków krajowego systemu ratowniczo gaśniczego oraz pozostałych jednostek OSP, doskonalenie umiejętności dowódczych poszczególnych funkcyjnych OSP, a także współpracy z kierującym działaniem ratowniczym oraz doskonalenie współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej z administracją samorządową oraz innymi służbami i podmiotami podczas działań ratowniczo–gaśniczych, doskonalenie umiejętności praktycznych strażaków-ratowników podczas akcji ratowniczo-gaśniczej związanej z gaszeniem budynku użyteczności publicznej, oraz doskonalenie umiejętności praktycznych strażaków – ratowników podczas akcji ratowniczych na akwenach wodnych. Ćwiczenia pokazały świetne wyszkolenie strażaków ochotników jak również pokazały odpowiednie przygotowanie pracowników urzędu w sytuacji zagrożenia.

Ćwiczenia nadzorowali: Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin, Sekretarz Gminy Przecław Janusz Krakowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przecławiu  Zenon Krawczyk oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Przecławiu Marcin Wieczerzak, który równocześnie opracował pełną dokumentację przeprowadzonych ćwiczeń.

Akcja została podsumowana w Remizie OSP w Przecławiu. Druhnom i druhom z OSP Przecław oraz wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przeprowadzenia ćwiczeń serdecznie dziękujemy.

info. UM w Przecławiu

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa