W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Prawie 300 namiotów wojskowych na mieleckim lotnisku [FOTO, VIDEO]

Od paru dni na Podkarpaciu pojawiają się żołnierze US Army, a także ich sprzęt wojskowy. Na lotnisku pod Rzeszowem w Jasionce startują i lądują olbrzymie wojskowe samoloty transportowe: Boeingi C-17 Globemaster III i Lockheed C-130 Herculesy z sił powietrznych NATO.

Na mieleckim lotnisku nasi żołnierze od jakiegoś czasu budują tymczasowy obóz wojskowy. Powstało prawie 300 namiotów 12-osobowych wraz z ogrzewaniem i całą infrastrukturą.

Na lotnisku nie zostały na szczęście wstrzymane loty cywilne. W Jasionce ruch pasażerski także odbywa się zgodnie z planem. Powstanie obozu tymczasowego ma związek z groźbami polityków dotyczącymi możliwego wybuchu wojny na Ukrainie.

Do naszego miasta napływają żołnierze ze Stanów Zjednoczonych z Południowej Karoliny 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg. Są wśród nich także kobiety i Afroamerykanie.

Na płycie lotniska pojawiło się masę sprzętu wojskowego ze słynnymi wozami Hummer. Do Polski ma przybyć 1700 żołnierzy z jednostki spadochronowej sił szybkiego reagowania.

Na ten moment możemy podać tylko taką informację – odpowiedziała ppłk Adriana Wołyńska, rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jedną z baz ma być znajdujące się Jasionce Centrum – Wystawienniczo – Kongresowe G2A Arena, które zostało ogrodzone blachą.

Według nieoficjalnych informacji od paru dni w jednym z Mieleckich hoteli mieszka już kilkudziesięciu obywateli USA a liczba ich ma się znacznie zwiększyć.

Dziś mieleckie lotnisko zyskało na ogrodzeniu materiał, który zasłania widok powstałych namiotów i zgromadzonego sprzętu. Ma to związek z dużą ilością obserwujących to zdarzenie Mielczan. Cały czas tirami przybywa sprzęt wojskowy także z Niemiec i jak mówią niemieccy kierowcy w żartach, przywożą bomby. Wozy bojowe i sprzęt, dźwigi układają na płycie lotniska. Nieoficjalnie mówi się o dwóch miesiącach pobytu na Podkarpaciu wojsk US Army.

YouTube player

Lotnisko Jasionka – Rzeszów

Mieleckie Lotnisko

Prezydent Miasta Mielca wyraził zgodę na czasową zmianę organizacji ruchu na ulicy Lotniskowej. W związku z tym kierowcy, którzy będą korzystać z przejazdu tą ulicą, muszą się liczyć z utrudnieniami.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa