W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Premiera ”Ciotki” [FOTO]

,,Ciotka” – sztuki mieleckiego autora, Włodzimierza Kłaczyńskiego, miała swoją premierę 5 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury SCK.

,,Ciotka” to obyczajowa sztuka, której akcja toczy się w polskiej wsi czasów PRL. Klimat tych czasów został świetnie oddany zarówno poprzez scenografię, stroje, jak i aktorską grę naszego Teatru Rozmaitości. Koniecznie trzeba podkreślić kilka doskonałych debiutów scenicznych.

Gratulacje należą się zwłaszcza Barbarze Stec odtwarzającej rolę tytułowej ciotki, jak Joannie Kruszyńskiej jako wiejskiej babce Dzwoniatko.
Letnicy wynajmujący stary dom ciotki Sabiny podają się za inteligencką rodzinę z Krakowa, w rzeczywistości jednak okazują się złymi rodzicami i naciągaczami. Lenistwo i skłonność do nałogów zwraca uwagę rodziny, która wynajęła im lokum.

Zwłaszcza tytułowa ciotka głęboko przeżywa fakt zaniedbywania dziecka przez parę nieodpowiedzialnych młodych ludzi. Nic tu nie zakończy się optymistycznie, chociaż w sztuce wiele jest akcentów humorystycznych.
Złożona z kilkunastu krótkich odsłon inscenizacja zasłużenie otrzymała gorące brawa publiczności.

Po premierze reżyser przedstawienia Jadwiga Klaus zaprosiła na scenę twórcę sztuki, Włodzimierza Kłaczyńskiego, aby publiczność miała okazję także jemu serdecznie podziękować za tekst napisany specjalnie dla mieleckich aktorów Teatru Rozmaitości. Gratulujemy, dziękujemy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dobre wyniki egzaminu maturalnego w mieleckich szkołach

Wyniki z egzaminu ósmoklasistów

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa