W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Probiotyki – jak działają w organizmie?

Stosowanie probiotyków kojarzone jest zazwyczaj z antybiotykoterapią, ponieważ pomaga zniwelować skutki uboczne antybiotyku i przywrócić właściwą mikroflorę jelit. Jednak nie tylko schorzenia leczone antybiotykami są wskazaniem dla zażywania probiotyków. Mają one znacznie szersze zastosowanie, zaś ich wartość dla organizmu jest naprawdę bardzo duża.

Jak działają probiotyki? Na co pomagają? Czy można znaleźć je w artykułach spożywczych? Przeczytaj i dowiedz się tego.

Co to są probiotyki? Jak działają w naszym organizmie?

Probiotyki są żywymi drobnoustrojami, które starannie wyselekcjonowane i podane w formie suplementu w postaci proszku, tabletek, kapsułek, czy żelek mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i procesy zachodzące w organizmie. Mówiąc „probiotyki” mamy na myśli przede wszystkim bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus i Bifidobacterium. Stosuje się również drożdże Saccharomyces Boulardii. 

Probiotyki wykazują dobroczynne działanie na żołądek, błonę śluzową jelit, poprawiają trawienie i wspomagają organizm w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach. Jakie są najważniejsze funkcje probiotyków? Oto one:

 • wspomagają pracę układu odpornościowego;
 • hamują działanie szkodliwych bakterii;
 • wpływają na prawidłową pracę jelit;
 • przywracają właściwą mikroflorę jelit;
 • poprawiają trawienie;
 • pomagają przeciwdziałać biegunkom różnego pochodzenia, także tym wywołanym przyjmowaniem leków;
 • wspomagają leczenie infekcji intymnych i chorób układu moczowego;
 • wspomagają w leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Kiedy warto sięgnąć po probiotyki i gdzie ich szukać?

Probiotyki pomagają przywracać równowagę nie tylko w przypadku przyjmowania antybiotyków, ale także w rekonwalescencji po chorobach i podczas okresu przejściowego między zimą  a jesienią, gdy obserwuje się wzmożoną ilość zachorowań na infekcje wirusowe. Probiotyki polecane są także dzieciom i kobietom w ciąży. Odpowiednia dieta również może okazać się pomocna. 

Naturalne probiotyki znajdują się w mleku i jego przetworach (jogurtach, kefirach, maślance i serach), w kiszonkach (kapusta kiszona, ogórki kiszone, kimchi ) oraz chlebie na naturalnym zakwasie. Warto zainteresować się również suplementami, które znajdziemy w ofercie sklepzycia.pl. Są tu probiotyki w różnych postaciach (kapsułki, płyn), jak np.:

 • Bactoflor probiotyk dla dzieci proszek 60g – zawierający 9 szczepów bakterii probiotyk dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat;
 • ProBio Balance Woman Intima Quatreflora 2,5 mld 30 kaps Aliness – probiotyk zawierający szczep drożdże Saccaromyces Cerevisiae, pomagający przywrócić prawidłową mikroflorę pochwy;
 • Probiotyk SCB 10 z prebiotykiem 90 kapsułek Yango – zawiera 10 miliardów bakterii pro biotycznych z dodatkiem prebiotyku inuliny (rodzajem błonnika pokarmowego);
 • Vita Rosa 500 ml Eliksir Probiotyczny 20 ziół, 7 szczepów bakterii – zawiera sok z koncentratu z dzikiej róży i wyciągi z ziół.

Te i wiele innych probiotyków dostępnych na sklepzycia.pl można zamówić już dziś w prosty sposób i w przystępnych cenach.

Materiał Partnera.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa