W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Przebudowa mostów w gminie Tuszów Narodowy

75 gmin z terenu Podkarpacia, w tym dwie z powiatu mieleckiego, znalazło się na liście objętej dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach naboru wniosków na 2022 rok.

Wśród nich jest gmina Tuszów Narodowy, która otrzymała ponad 830 tys. zł na przebudowę obiektów mostowych w ciągu dróg gminnych w Plutach i Czajkowej-Sowach. 

W wyniku ogłoszonego przetargu  najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Dziewit i Dziewit Sp. j. Łączna wartość zadania  stanowi kwotę  1 731 650 zł. Po uwzględnieniu dotacji, środki własne z budżetu gminy na to zadanie stanowią kwotę 893 887 zł. Inwestycja ma zostać wykonana do listopada br.

Jesteśmy wdzięczni Panu Premierowi za uruchomienie tego naboru oraz przekazane z budżetu państwa środki na jakże potrzebne inwestycje drogowe. Cieszę się że w ramach Funduszu środki trafiły  do naszego samorządu, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i komfort przejazdu mostami i drogami lokalnymi ujętymi we wniosku. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich, którzy o te inwestycje zabiegali, wspierając nasza gminę. Szczególnie dziękuję europosłowi Tomaszowi Porębie, posłowi i wiceministrowi Rafałowi Weberowi, wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart – podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa