W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Przedszkola i żłobki przejdą powyborczą dezynfekcję

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Mielca, ich rodziców oraz pracowników żłobków i przedszkoli, w których 28 czerwca zlokalizowane będą lokale wyborcze, po wyborach placówki te przejdą niezbędną dezynfekcję.

Z tego powodu, w poniedziałek 29 czerwca, żłobki nr 3 i 7, a także Przedszkola Miejskie Nr 4, 6, 7, 8, 9, 12, 16 będą nieczynne. Rozpoczynające się w tym dniu półkolonie w szkołach podstawowych nr  3, 9, 13 odbywać się będą w innym budynku lub odrębnym segmencie należącym do szkoły.

– Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich żłobki oraz przedszkola odwiedzi wielu mieszkańców, chcących oddać swój głos. Bywa także, że komisje kończą pracę nad ranem, nie wyobrażam sobie, by po paru godzinach od opuszczenia lokali przez komisje,  do przedszkola przyszły dzieci. Robimy to wyłącznie z myślą o mieszkańcach Mielca – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Dezynfekcja przeprowadzona zostanie także w lokalach wyborczych znajdujących się w szkołach oraz w budynkach: Urzędu Miejskiego w Mielcu, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Klubu Integracji Społecznej MOPS, Domu Pomocy Społecznej, a także Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Dezynfekcję przeprowadzi firma zewnętrzna, która do tego celu wykorzysta certyfikowane i bezpieczne preparaty. 

e-leclerc-mielec
Navi

1 Komentarzy

Andrzej 24 czerwca 2020 (środa) at 13:42

Bardzo dobrze, że zamierzają przeprowadzić dezynfekcję. Przecież w czasie wyborów te lokale odwiedzi tyle osób, że nie sposób wpuścić tam dzieci następnego dnia. Niestety nie napisali nic na temat tego, jaką metodą zostanie przeprowadzona ta dezynfekcja. Mam nadzieję, że wybrali zamgławianie, np. takie oferowane przez firmę https://biodezynfekcja.eu/. Chodzi o użycie ekologicznego środka, który nie tylko skuteczne zabije wirusa, ale też jest zupełnie bezpieczny dla dzieci.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa