W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Puchar Narodów – Strongman Mielec 2017

W piątek 26 maja Urząd Miejski w Mielcu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji po raz pierwszy w naszym mieście organizuje międzynarodowe zawody Strongmanów.

Stadion miejski w Mielcu będzie miejscem inauguracji tegorocznego Pucharu Narodów.

Takich imprez na terenie Europy odbywa się osiem. Finałem tych zmagań jest impreza Arnolda Schwarzeneggera pod tytułem „ARNOLD CLASSIC” odbywająca się co roku w Madrycie.

W Mielcu w niezwykłej scenerii – przy sztucznym oświetleniu wystąpi ośmiu siłaczy. Będą to: Robert Cyrwus (trzykrotny wicemistrz Polski, Mistrz Europy w parach z Mateuszem Kieliszkowskim), Rafał Kobylarz (wicemistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy), Przemysław Brzoza (najsilniejszy człowiek Warmii i Mazur, piąty zawodnik Strongman Polska), Milan Sulan (mistrz Słowenii), Ivan Hryhorowski (Białoruś), Frantisek Piros (Słowacja), Vladimir  Tsifra (Czechy), Cestmir Sima (Czechy),  Volodymyr Reksha (Ukraina – Mistrz Świata, Mistrz Ukrainy do 105 kg, uczestnik Arnold Classic).

Wśród konkurencji których rozegranie jest planowane na mieleckim stadionie są m.in. tarcze (przenoszenie na odległość dwóch serc z kamienia o wadze 200 kg), opona (przerzucanie opony o wadze 420 kg), przeciąganie samochodu w pozycji siedzącej, załadunek kamieni o wadze od 120-160 kg) na platformę oraz hantel o wadze 100 kg.

O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ Balu, a poprowadzi ją prezenter Radia ESKA Piotr Woltman. Zanim wielcy mistrzowie przystąpią do rywalizacji odbędą się zawody Mini Strong-Man dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano 6 konkurencji podobnych do tych w jakich będą rywalizować dorośli, ale oczywiście z minimalnymi obciążeniami. Na uczestników tego konkursu czekają liczne nagrody.

Początek zmagań najsilniejszych ludzi w Europie w piątek 26 maja o godzinie 20.00 na stadionie miejskim.

Otwarcie bram o godz. 19.15.

Wstęp wolny.  

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa