W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 we Wrocławiu

W miniony weekend w nowo otwartej hali KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U18 i U20 w lekkiej atletyce.

W mistrzostwach udział wzięło blisko 1200 zawodników, w tym trzyosobowa reprezentacja Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

W ramach wydarzenia rozegrano również Halowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w chodzie sportowym.

W trzydniowych zmaganiach najlepiej wypadł Kamil Piecuch, zdobywając złoty medal w chodzie na 5000m U23 z nowym rekordem życiowym 21:19.06. Na tym samym dystansie jego klubowy kolega Hubert Wójcik zajął miejsce piąte z czasem 24:17.26. Chodziarze trenują pod okiem Marzeny Kulig.

W rywalizacji seniorek na dystansie 3000m miejsce tuż za podium wychodziła Anna Zdziebło z czasem 14:01.92.

Świetny występ zanotowała skoczkini w dal – Patrycja Żurawska. W swoim debiucie mistrzowskim zajęła wysokie piąte miejsce wśród juniorek starszych, oddając skok na odległość 5.52. Wynik podopiecznej trenera Tomasza Torby zasługuje na wyróżnienie z powodu bardzo krótkiego stażu treningowego zawodniczki, która swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w październiku zeszłego roku.

Do ścisłego finału skoku w dal U18 nie udało się awansować Jakubowi Czarneckiemu, który odległością 6.35 zapewnił sobie dziewiąte miejsce w zawodach.

W chodzie na 3000m juniorek młodszych Julia Krawiec przekroczyła metę z czasem 16:43.45 zajmując siódme miejsce.

Już w najbliższy weekend w Toruniu o medale Mistrzostw Polski powalczą lekkoatleci w kategorii młodzieżowca i seniora. Mielecki klub lekkoatletyczny będzie reprezentował Jakub Róg w trójskoku i skoku w dal.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa